Požadavky na výkon povolání lékaře v evropských zemích

Chcete odejít pracovat do zahraničí jako lékař? Zajímá vás, za jakých podmínek je možné získat povolení k vykonávání této profese v evropských státech? Přinášíme vám přehled zahraničních webových adres, na kterých najdete příslušné zákony v aktuálním platném znění…

Chcete odejít pracovat do zahraničí jako lékař? Zajímá vás, za jakých podmínek je možné získat povolení k vykonávání této profese v evropských státech? Přinášíme vám přehled zahraničních webových adres, na kterých najdete příslušné zákony v aktuálním, platném znění. Můžete si tak sami zjistit informace o tom, jaký orgán v dané zemi vydává povolání k výkonu profese lékaře a které hlavní požadavky má, než lékařům vydá oprávnění, či z jakých důvodů oprávnění může či musí odejmout.

Zde jsou odkazy na stránky s příslušnými zákony v těchto zemích:

Norsko


Švédsko


Dánsko


Itálie


Nizozemí

Británie.

Více najdete také v rubrice Dokumenty,

Citace z příslušných zákonů platných v SRN, Rakousku a Švýcarsku jsme již publikovali, najdete je jako samostatné soubory s podrobnějším komentářem taktéž v rubrice Dokumenty. Viz také článek Požadavky na výkon lékařské profese v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

(red), www.Zdravi.Euro.cz, 10.6.2004

Ohodnoťte tento článek!