Přejít na obsah

Přirozený porod je prý po předchozích císařských řezech bezpečný

zpět
12.3.2010
miminko, dítě, porod
zvětšitmiminko, dítě, porodZdroj: www.wikimedia.org

miminko, dítě, porod | Zdroj: www.wikimedia.org

 

Porod přirozeným způsobem po předchozích porodech císařským řezem je úplně bezpečný. Nezávislí experti to podle agentury Reuters ve středu potvrdili americkému Národnímu ústavu zdraví (NIH).

Lékaři by proto podle nich neměli nutit nastávající matky k tomu, aby podstoupily císařský řez jen kvůli tomu, že už rodily podobnou procedurou v minulosti. Naopak rodičky by měly mít na výběr.

V posledních letech přibývá žen, které rodí císařským řezem. V USA se mezi lety 1996 a 2006 jejích podíl zvýšil z 20,7 procenta na 31,1 procenta. Téměř 40 procent císařských řezů lékaři provedli na rodičkách, které už tuto operaci podstoupily v minulosti.

Experti na základě současných studií tvrdí, že asi 30 procent nemocnic v USA přestalo ženám nabízet možnost rodit přirozeně, pokud v minulosti rodily pomocí císařského řezu.

Lékaři se totiž obávají, že by se během porodních stahů mohly jizvy při porodu rozevřít. Podle studií toto nebezpečí ale hrozí v méně než jednom procentu případů.

Lékaři nyní tvrdí, že ženy by se měly alespoň pokusit o porod přirozenou cestou, i když ve finále třeba musejí podstoupit operaci.


Komentovat článek: Přirozený porod je prý po předchozích…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Přirozený porod je prý po předchozích…

Komentáře

1 komentář
Světluška císařský řez- není to konec  | 26. 03. 2013 11:26

Před 10 lety jsem byla po císařském řezu a s velkou otázkou " Co dál?", protože vždy jsem věděla, že budu mít 5 dětí a najednou císař mi tu možnost "uřízl", protože není doporučené "rodit přes řez" víc než dva, maximálně tři krát. Žádný doktor o tom nechtěl ani slyšet, tak jsme se připravili a porod proběhl doma- byli u toho manžel a já. V dnešní době máme tři dcery a syna, takže máme tři porody po prvním CŘezu. Inspirovaní naši zkušeností, rodili i několik rodin z našeho bližšího okolí, ale jaký zájem o normální, hlavně v domácím prostředí, je a stále narůstá! Přeji vám prožit den zrození Dítěte v radostí a klidu! Ať najdete v sobě dost odvahy a síly pro tak přirozenou a samozřejmou věc :) Mám kamarádky, které porodily doma po císařském řezu, mám ty, co přirozeně porodily v porodníci, dokonce jedna z nich byla jako první (která rodila po operací) v jedné z velkých porodníc krajského města. Zas jedná kamarádka měla vertikální jizvu, což často je bráno, jako překážka pro přirozený porod a porodila chlapečka s váhou 4800, sice ten porod nebyl rychlý, ale všechno proběhlo dobře. Pořád nám říkají, že je to jen náhoda, že prostě máme štěstí :) Je to tak, ale my víme, jak se k tomu štěstí dostat. Určitě, je potřeba i určitý díl odvahy a příprava, hlavně naleznout v sobě jistotu, že to půjde, že to ve vás funguje, jak má být a pak to půjde samo. Pamatujte si i na to, že na tom, jak se člověk narodí, záleží mnoho, včetně i toho, jak se mu budou rodit jeho dětí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné