Prokurátor: Německý ošetřovatel má na svědomí životy 43 lidí

Bývalý ošetřovatel v několika severoněmeckých nemocnicích Niels Högel má na svědomí životy nejméně 43 pacientů, které údajně předávkoval léky na srdce.

Devětatřicetiletý Högel působil jako ošetřovatel v nemocnici v Delmenhorstu ve spolkové zemi Dolní Sasko na severozápadě Německa. Právě za vraždy v tomto zařízení ho loni poslal soud na doživotí za mříže. Ve vyšetřování jeho případu ale úřady pokračovaly. Prověřily stovky dalších podezřelých úmrtí.

Högel si od loňského roku odpykává trest doživotí za dvě vraždy a dva pokusy o ni. Prokuratura již obžalovala také další zaměstnance klinik. Podle dnešního vyjádření státního zastupitelství Högel vraždil kalciovými injekcemi kromě Delmenhorstu i v nemocnici v Oldenburgu. Celkem prokuratura počítá nejméně se 43 oběťmi.

Státní zastupitelství už obžalovalo šest dalších zaměstnanců delmenhorstské nemocnice, čtyři ošetřovatele a dva lékaře, kteří nenahlásili úřadům podezřelá úmrtí v tomto zdravotnickém zařízení. Pokud je soud usvědčí ze zabití z nedbalosti, hrozí jim až pětileté vězení.

Högel podle soudu původně pacientům vysoké dávky léků vpravoval, aby mohl dokázat, že je umí přivést znovu k životu. Později to údajně dělal z dlouhé chvíle.

Ohodnoťte tento článek!