Ruský Červený kříž žádá zdravotnickou pomoc pro zraněné z Beslanu

Ruský Červený kříž požádal o naléhavou zdravotnickou pomoc pro stovky zraněných po pátečním masakru rukojmích v severoosetském Beslanu. V prohlášení upozorňuje, že je nutné na místo tragédie do dvou dní dodat
potřebný zdravotnický materiál, jinak prý hrozí nebezpečí, že počet mrtvých poroste…

MOSKVA –

Nemocnice v Severní Osetii podle dostupných informací čelí bezprecedentnímu přívalu raněných. V nemocnicích bylo hospitalizováno přes 700 osob, často s popáleninami, z nichž sedm desítek je v kritickém stavu.

Jak oznámila italská civilní obrana, v neděli ráno již odletěl z Itálie letoun se zdravotnickým materiálem pro postižené z Beslanu.

Německé ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že Německo ve spolupráci s německým Červeným křížem do Severní Osetie „co nejrychleji“ přepraví zdravotnický materiál a léky v hodnotě 100 tisíc eur.

Český premiér Stanislav Gross v diskusním pořadu televize Prima zopakoval, že ČR nabídla Rusku možnost pobytů pro oběti teroristického útoku v Beslanu, které by jim pomohly vzpamatovat se z prožitého šoku.

Praha podle Grosse zatím čeká, jak ruské úřady na nabídku zareagují a jaké budou mít požadavky. Český stát je připraven pružně zareagovat v řádu hodin, řekl předseda vlády.

Nemocnice v severoosetské metropoli Vladikavkazu, kde se nachází asi třetina zraněných, a v Beslanu potřebují podle Ruského Červeného kříže celou škálu zdravotnických přístrojů potřebných při záchraně lidských životů.

%CTK

Ohodnoťte tento článek!