Soud zamítl hromadnou žalobu proti Bayeru za preparát Baycol

Soud zamítl hromadnou žalobu proti německému Bayeru AG požadující kompenzace za poškození zdraví způsobené vedlejšími účinky preparátu Baycol. Soud své rozhodnutí zdůvodnil tím, že hromadná žaloba zahrnovala mnoho rozdílných a individuálních případů…

NEW YORK –

Soudce Michael Davis z okresního soudu v Minnesotě měl na starosti přes tisícovku případů vztahujících se k Baycolu. Davis má koordinovat zjišťování dat před procesy.

Bayer minulý týden oznámil, že ve Spojených státech již vyplatil 477 milionů dolarů jako vyrovnání 1342 stížností. Baycol snižoval hladinu cholesterolu v krvi a firma ho stáhla z trhu v srpnu 2001, protože mělo jeho užívání nežádoucí vedlejší účinky a celosvětově se spojuje se stovkou úmrtí.

Bayer bude pokračovat ve své právní strategii, bude tedy analyzovat okolnosti jednotlivých případů a povahu každé žádosti o odškodnění. Za poškození zdraví způsobené užíváním preparátu firma vyplácí kompenzace.

V případech, kdy v pacientově situaci nehrál Baycol žádnou roli nebo se strany nedohodnou, se koncern hodlá razantně bránit, citovala jeho zprávu agentura Reuters.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!