Společnost Johnson & Johnson zdvojnásobila čtvrtletní zisk

Americký výrobce léčiv a zdravotních pomůcek Johnson & Johnson ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobil čistý zisk. Oznámila to včera firma, ale dodala, že tržby byly zasaženy neuspokojivou poptávkou po léku na chudokrevnost a srdečním přístroji Cypher…

NEW YORK –

Čistý zisk stoupl na 2,5 miliardy dolarů z 1,2 miliardy ve stejném období loňského roku, kdy výsledky zahrnovaly mimořádné náklady 900 milionů dolarů související s akvizicemi firem Scios a Link Spinke Group. Bez zahrnutí těchto nákladů by se zisk zvýšil pouze o 16,5 procenta.

Zisk činil 82 centů na akcii, takže překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu Reuters Estimates odhadovali v průměru na 79 centů na akcii. Tržby stouply o 11,1 procenta na 11,48 miliardy dolarů z 10,33 miliardy před rokem. Na jejich nárůstu se zčásti podílel slabý dolar, jenž po přepočtu zvyšuje hodnotu zahraničních příjmů.

Celosvětové tržby z léků na předpis vzrostly o 11,2 procenta na 5,4 miliardy dolarů díky silnějšímu prodeji prostředků proti zánětu kloubů a epilepsii. Prodej léku na chudokrevnost Procrit se však propadl o 18 procent. Tržby z prodeje lékařských zařízení stouply o 11,8 procenta na 4,1 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!