Stav Britů postižených po klinické zkoušce se zlepšil

Zdravotní stav dvou mužů, kteří nedávno upadli do kómatu po klinickém testu nového léku TGN1412, se podle lékařů zlepšil. Jeden z postižených je již nejspíš mimo nebezpečí života, ale stav druhého je přes určité zlepšení stále vážný, uvedla dnes londýnská nemocnice…

Londýn –

Případ začal 13. března, kdy se dobrovolníci zapojili do testů nového preparátu proti artritidě, leukemii a roztroušené skleróze. Šest mužů okamžitě onemocnělo a muselo být převezeno na jednotku intenzivní péče. Stav čtyř postižených se zlepšil v následujících dnech, u dvou až nyní.

Sedmý dobrovolník, který neonemocněl, protože nedostal testovaný lék, ale placebo, řekl, že jeho kolegové „padali jako kuželky“. „Bylo to skutečné peklo,“ řekl tento muž, Raste Rhan.

List The Times napsal, že testující firma podle názoru některých expertů nedodržela správný postup. Lékaři deníku řekli, že není správné, aby všech šest dobrovolníků dostalo stejnou dávku a najednou.

Záležitost vyšetřuje britský regulační lékový úřad MHRA a zajímá se o ni také policie. Žádný oficiální verdikt o příčině selhání testu zatím nepadl.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!