Tenet Healthcare je kvůli mimořádným výdajům ve ztrátě

Americký poskytovatel zdravotní péče Tenet Healthcare zaznamenal ve 2. čtvrtletí ztrátu 195 milionů dolarů. Firma zaplatila pokutu 54 milionů dolarů za to, že dva lékaři provedli několik operací srdce, které nebyly nutné…

NEW YORK – Americký poskytovatel zdravotní péče Tenet Healthcare zaznamenal ve druhém čtvrtletí ztrátu 195 milionů dolarů. Firma totiž musela zaúčtovat mimořádné výdaje v souvislosti s urovnáním sporu s úřady. Loni ve druhém čtvrtletí měla firma zisk 242 milionů.

Tenet Healthcare je druhým největším poskytovatelem akutní péče ve Spojených státech a sídlí v kalifornské Santa Barbaře. Na podnik už ale mají od loňského podzimu spadeny federální orgány, které Tenet obvinily z toho, že si nárokoval proplacení některých výkonů, které neprovedl, připomíná agentura Reuters.

Tenet se dohodl na tom, že zaplatí pokutu 54 milionů dolarů za obvinění, že dva doktoři v nemocnici v Reddingu provedli několik operací srdce, přestože tak vážné zákroky nebyly nutné. Podle vyšetřovatelů šlo firmě o to, aby si za tak náročné zákroky zajistila vysoké částky z programu zdravotní péče Medicare.

Tenet Healthcare byl až do loňského října považován za jednu z nejkvalitnějších emisí na amerických akciových trzích. Jakmile se objevila obvinění, akcie ztratily více než 60 procent hodnoty takřka za několik hodin a klesaly dál. Nyní analytici věří, že se akcie vrátí k růstu, nikoli však na původní hodnotu.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!