USA mají další případ nákazy MERS

V Spojených státech byl odhalen třetí případ nákazy smrtícím koronavirem MERS. Na onemocnění byl pozitivně testován obyvatel státu Illinois, který měl blízký kontakt s pacientem z Indiany, který byl prvním zjištěným nemocným v USA.

Oznámilo to americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Třetí nemocný zatím nepotřeboval lékařskou péči a cítí se dobře. Úředníci, kteří dostali na starosti vyšetřování prvního případu onemocnění, však sledují jeho zdravotní stav od 3. května, uvedla agentura Reuters.

První potvrzený případ MERS v USA byl objeven na počátku května a další 11. května, kdy bylo onemocnění zjištěno u osoby žijící na Floridě. Oba nemocní předtím cestovali do Saúdské Arábie.

Symptomy koronaviru MERS (Middle East Respiratory Syndrome) se srovnávají s onemocněním SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), které v roce 2003 usmrtilo na 800 lidí. MERS se začal šířit z Blízkého východu a na rozdíl od SARS k jeho symptomům patří kromě dýchacích obtíží i selhání ledvin.

Počet nakažených lidí koronavirem MERS od jeho objevení v září 2012 dosáhl ve světě podle CDC nejméně 538, přičemž 145 z nich již zemřelo. Nejvíce případů hlásí Saúdská Arábie, kde se eviduje 450 případů a 112 mrtvých.

Ohodnoťte tento článek!