V Mexiku přibývá případů onemocnění cholerou

Vibrio cholerae.

Už 155 případů onemocnění cholerou je registrováno v Mexiku. Choroba se šíří především ve státě Hidalgo v centru země, kde je hlášeno 145 nakažených. Oznámilo to podle agentury DPA mexické ministerstvo zdravotnictví. Zemřel zatím jeden nemocný.

Většina nemocných se podle mexických úřadů nakazila z vody ze znečištěné řeky. Devět případů onemocnění se objevilo také ve státě México, jeden v San Luis Potosí, napsal deník Diario de San Luis.

Zárodky cholery se šíří především potravinami a vodními zdroji znečištěnými lidskými výkaly. Po krátké inkubační době se u nakaženého objeví průjem a zvracení, jež mohou vést k dehydrataci a v případě neléčení i ke smrti. Pokud je však zajištěna včasná lékařská péče, je cholera poměrně snadno léčitelná.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!