V Singapuru přibyly dvě nové oběti epidemie horečky dengue

Další dva lidé zemřeli na horečku dengue v Singapuru, který v letošním roce bojuje s nejhorší epidemií této choroby za posledních deset let. Počet obětí horečky dengue stoupl na deset a singapurští lékaři už letos zaznamenali více než 10.000 nakažených lidí…

SINGAPUR – Další dva lidé zemřeli na horečku dengue v Singapuru, který v letošním roce bojuje s nejhorší epidemií této choroby za posledních deset let. Oznámil to dnes místní tisk.

Navzdory snaze místních úřadů zastavit šíření epidemie počet nemocných nadále stoupá. V Singapuru žije 4,2 milionu obyvatel. Rozsah epidemie v městském státě, známém svými čistými ulicemi a moderními hygienickými zařízeními, singapurskou vládu zaskočil a přiměl k přijetí plánů na rychlé vyhubení komárů.

Právě ti nejčastěji horečku dengue přenášejí. Toto virové onemocnění se projevuje silnou horečkou provázenou bolestmi hlavy, vyčerpáním a únavou organismu.

I když ve většině případů tato nemoc nevyvolává komplikace, může někdy vést i ke smrti. Očkování proti této nemoci zatím není k dispozici.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!