Viktor Juščenko se bude podle své mluvčí léčit až do jara

V září musel padesátiletý Juščenko, který byl považován za pěkného muže, přerušit náhle svou volební kampaň kvůli podivné nemoci, která mu zhyzdila obličej. Juščenko obvinil úřady, že ho otrávily, a tuto tezi neopustil…

KYJEV – Opoziční kandidát na ukrajinského prezidenta Viktor Juščenko podstupuje stále léčbu a dříve než na jaře příštího roku se nezotaví ze záhadné a vážné nemoci, která se mu mimo jiné projevila změnami v obličeji, řekla v sobotu jeho mluvčí Irina Heračenková.

„Lékaři nejprve předpokládali, že léčení bude trvat měsíc, ale kvůli stresu dnes hovoří o několika měsících, tedy potrvá to až do jara,“ prohlásila podle agentury AFP Heračenková.

V září musel padesátiletý Juščenko, který byl považován za pěkného muže, přerušit náhle svou volební kampaň kvůli podivné nemoci, která mu zhyzdila obličej.

Juščenko obvinil úřady, že ho otrávily, a tuto tezi neopustil. Prokuratura dospěla k závěru, že trpí „herpetickou infekcí“, a kritizovala ho za maření vyšetřování tím, že odmítl předat svůj lékařský spis úřadům své země nebo Rakousku, kde byl hospitalizován.

Heračenková tvrdí, že nemá stále informace o povaze nemoci předáka „oranžové revoluce“. „Šest lékařských středisek se již dva měsíce zabývá analýzami a výsledky jsou očekávány v brzké době,“ řekla.

„Juščenko se cítí mnohem lépe, ale musí ještě dodržovat přísnou dietu, podstupovat zvláštní terapeutické procedury a léčení předepsané lékaři,“ řekla a ujistila, že už nebere morfium, které mu bylo předepsáno na počátku nemoci na utišení „nesnesitelné bolesti“.

„Podle lékařů byly zasaženy všechny svaly a orgány kromě srdce, ale Viktor Juščenko má štěstí, že jeho organismus je mimořádně odolný,“ řekla mluvčí a dodala, že tato nemoc „by někoho mnohem slabšího zdolala“.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!