Virem chikungunya onemocnělo na Réunionu 110.000 lidí

Epidemie, kterou způsobuje virus chikungunya a která se od loňského března šíří na ostrově Réunion v Indickém oceánu, postihla 110.000 lidí. Přímo či nepřímo vedla k úmrtí 52 osob. „Od března 2005 jsme registrovali 110.000 nemocných, z toho 22.000 jen za minulý týden,“ uvedl epidemiolog Philippe Quenel ze Státního ústavu pro sanitární dohled (INVS)….

SAINT-DENIS-DE-LA REUNION (Francie) –

Virus chikungunya na člověka přenáší komár Aedes albopictus. Nemoc se projevuje bolestmi kloubů, svalů a hlavy, silným průjmem a vysokou horečkou. Proti viru chikungunya neexistují léky ani vakcína. Onemocnění není smrtelné, ale může mít osudné následky u starších a oslabených jedinců a u dětí.

Francouzský ministr pro turismus Léon Bertrand ve čtvrtek řekl, že příští týden Réunion navštíví a bude jednat s představiteli sektoru turistiky, který epidemie těžce poškodila. Pro nadcházející měsíce poklesly rezervace v hotelech o 30 až 40 procent.

Stovky vojáků a hasičů provádějí na ostrově důslednou dezinfekci postřikem. Jejich řady byly posíleny a muži nyní pracují ve dne v noci.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!