Virem MERS se v Jižní Koreji nakazilo už 150 lidí, zemřelo 16

Jižní Korea hlásí pět nových případů nakažení nebezpečným koronavirem MERS. Celkem se tak v zemi nakazilo už 150 lidí. Hlášen je také další, už šestnáctý, případ úmrtí způsobený onemocněním od propuknutí nákazy minulý měsíc.

Informovalo o tom podle agentury Reuters jihokorejské ministerstvo zdravotnictví.

Jižní Korea má největší počet případů blízkovýchodního respiračního syndromu (MERS) mimo oblast Blízkého východu, kde se choroba v roce 2012 objevila poprvé. Do země nákazu zavlekl jeden z místních podnikatelů.

Mezi mrtvými jsou převážně starší lidé nebo ti, kteří již před nákazou měli jiné vážné zdravotní problémy. Jedna ze soulských nemocnic zavřela většinu svých oddělení, protože byla označena za hlavní zdroj nákazy.

Příznaky nemoci se projevily také u 38letého Jihokorejce pobývajícího na Slovensku. Podezření na nákazu se nepotvrdilo, ale kvůli ne zcela přesvědčivému výsledku musí proběhnout další analýza, informoval v neděli mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Peter Bubla.

Infekci způsobuje koronavirus z téhož kmene, jako je virus zodpovědný za onemocnění SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), jež v roce 2003 usmrtilo na 800 lidí. Úmrtnost na MERS je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) podstatně větší, tento virus se ale šíří pomaleji než SARS.

Ohodnoťte tento článek!