Přejít na obsah

Virus chřipky kosí sto tisíc Ukrajinců denně

zpět
12.11.2009
chřipka, pacient, horečka
zvětšitchřipka, pacient, horečkaZdroj: aarp.org

chřipka, pacient, horečka | Zdroj: aarp.org

 

Epidemie chřipky na Ukrajině pokračuje. Denně tu nyní přibývá přes sto tisíc nemocných. "Za posledních 24 hodin bylo hospitalizováno 52 742 lidí, z toho přes tři sta na jednotkách intenzivní péče," oznámilo ministerstvo zdravotnictví.

Za stejnou dobu lékaři do domácí péče odeslali dalších 62 tisíc nemocných. Dosavadní bilance je 1,3 miliónu nemocných a 200 mrtvých. Z toho virus prasečí chřipky prokazatelně napadl 65 lidí a 14 zabil.

Podle expertů WHO na Ukrajině se virus H1N1 rychle stal původcem dominantního typu chřipky na celém světě a lze předpokládat, že způsobil většinu případů chřipky na Ukrajině.

„Jsme vděčni zemím, které nám pomohly. Dostali jsme zdravotnickou a další pomoc za tři milióny dolarů,“ řekl ministr zahraničí Petro Porošenko.

Prezident Viktor Juščenko přes vážnou situaci zopakoval, že epidemie není důvodem k odložení prezidentských voleb 17. ledna příštího roku. Včera stav epidemie vyhlásilo kvůli chřipce Srbsko.

Zprávy kolem viru ale přicházejí i z regionů mimo Evropu. Venezuelské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že hrozivé propuknutí prasečí chřipky u izolovaného indiánského kmene Yanomamů se podařilo zvládnout, ač pět lidí zemřelo.

Do osad v amazonském pralese dorazily týmy lékařů, kteří získali specializaci v oboru infekčních nemocí na Kubě. Zdravotničtí experti se obávali, že rozšíření viru mezi domorodci, kteří nejsou vybaveni skoro žádnou imunitou proti moderním patogenům, by mělo katastrofální následky.


Autoři

Právo

Související články

9.11. Ukrajina zvažuje kvůli chřipce odklad voleb Ukrajina zvažuje kvůli chřipce odklad voleb
0 příspěvků
3.11. Ukrajina zasažená epidemií žádá svět o pomoc Ukrajina zasažená epidemií žádá svět o pomoc
0 příspěvků

Komentovat článek: Virus chřipky kosí sto tisíc Ukrajinců denně

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné