Za neposkytnutí pomoci padly u německého soudu vysoké pokuty

Vysoké pokuty uložil včera německý soud v Essenu třem klientům jedné z místních bank, kteří nepomohli seniorovi, jenž se loni zhroutil u bankomatů a následně zemřel.

Dva muži a jedna žena, kteří 83letého důchodce považovali za spícího bezdomovce, nechali bezvládné tělo bez povšimnutí, informovala agentura DPA. Kamery umístěné v prostoru u bankomatů zaznamenaly celkem čtyři osoby, které seniorovi v bezvědomí neposkytly pomoc a pouze jej obešly či překročily. Tři z nich dostaly pokuty od 2400 do 3600 eur (od 62.700 do 94.000 korun). Čtvrtou osobu soud teprve čeká. Německá média o případu psala jako o „soudu s lhostejností“.

Obžalovaní se bránili, že považovali muže za spícího bezdomovce. Devětatřicetiletá žena uvedla, že ji v minulosti bezdomovci několikrát obtěžovali, a proto se bála ležícího muže oslovit. Podle policisty, který na místě zasahoval, ale bylo jasné, že o bezdomovce nejde.

Třiaosmdesátiletý muž zkolaboval v budově banky v západoněmeckém městě Essen loni v říjnu. Pomoc mu po dvaceti minutách poskytl až pátý klient banky, který do prostoru u bankomatů přišel. V nemocnici senior po několika dnech zemřel. Podle soudního znalce ale nelze říci, že by mu včasná pomoc život určitě zachránila.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!