Zahraniční pacienti – šance pro polské nemocnice

Ředitelé polských nemocnic se připravují na možný příliv pacientů ze Západu. Zřizují speciální internetové stránky, informační brožury v angličtině a němčině a podrobné programy pobytu pacientů. Některé zahraniční pojišťovny – například norské – vyžadují, aby byly programy léčby rozepsané téměř po minutách…

Podobně jako ostatní nemocnice nových zemí EU, i polská zdravotnická zařízení se připravují na zvýšený zájem pacientů ze Západu. Nemocní cizinci představují šanci pro polské nemocnice – jejich léčba může posílit hubený rozpočet zdravotnictví, informuje „Życie Warszawy“.

Ředitelé nemocnic připravují plány podnikání, internetové stránky a informační brožury v angličtině a němčině a podrobné programy pobytu pacientů. Některé zahraniční pojišťovny – například norské – vyžadují, aby byly programy léčby rozepsané téměř po minutách.

Zahraniční pojišťovny se s polskými nemocnicemi vyrovnávají již během dvou týdnů. Noviny však píší, že existuje reálná hrozba, že nemocnice budou dávat přednost zahraničních pacientům před Poláky. Ti by se pro ně stali klientelou nižší třídy.

Internetové stránky BBC nedávno informovaly o tom, že o polské nemocnice se zajímá také britská Národní zdravotní služba (NHS). Léčba pacientů v polských nemocnicích totiž vyjde o polovinu levněji než v rámci NHS.

Britové se potýkají s problémem dlouhých čekacích dob na některé typy operací. Možnost léčby Britů v Polsku by tento problém pomohla řešit.

(dh), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!