Zisk Johnson&Johnson ve čtvrtletí klesl na 1,2 miliardy USD

Čistý zisk společnosti Johnson & Johnson se ve druhém čtvrtletí snížil na 1,2 miliardy dolarů z 1,65 miliardy ve stejném loňském období. Tržby z prodeje farmaceutických výrobků stouply téměř o 15 procent…

NEW YORK – Čistý zisk společnosti Johnson & Johnson, která patří mezi největší výrobce produktů pro péči o zdraví na světě, se ve druhém čtvrtletí snížil na 1,2 miliardy dolarů z 1,65 miliardy ve stejném loňském období. Oznámila to včera firma s tím, že mimořádné náklady související s dvěma nedávnými akvizicemi převážily nad vysokými tržbami z prodeje lékařských zařízení a léků na předpis.

Bez zahrnutí mimořádných položek činil zisk 2,1 miliardy dolarů, tedy 70 centů na akcii. Zisk tak nepatrně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 69 centů na akcii.

Celkové tržby se ve sledovaném období zvýšily o 14 procent na 10,3 miliardy dolarů. Tržby z prodeje farmaceutických výrobků stouply téměř o 15 procent na 4,9 miliardy dolarů a tržby z prodeje lékařských zařízení a diagnostických produktů vzrostly o 14,6 procenta na 3,6 miliardy dolarů.

Výsledky společnosti však byly zasaženy mimořádnými náklady 900 milionů dolarů na odpisy související s převzetím biotechnologické firmy Scios a výrobce lékařských zařízení Link Spine Group za 2,4 miliardy dolarů, píše agentura Reuters.

Ohodnoťte tento článek!