Zisk UnitedHealth vzrostl o 35 procent na 439 milionů dolarů

Největší americká zdravotní pojišťovna UnitedHealth Group vytvořila během druhého čtvrtletí čistý zisk 439 milionů dolarů. To je proti zisku 325 milionů USD ve druhém čtvrtletí loni nárůst zhruba o 35 procent…

CHICAGO/NEW YORK –

uvedla pojišťovna.

Výdaje na zdravotní péči ve Spojených státech se nyní výrazně zvyšují a UnitedHealth proto adekvátně zvýšila i pojistné. To je i hlavní důvod vysokého růstu jejího zisku. Pojišťovna má sídlo v Minneapolis a její management odhaduje, že v letošním roce zvýší zisk asi o 34 procent. To by bylo nad odhady analytiků.

UnitedHealth je první zdravotní pojišťovnou, která zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí. Podle toho, jak budou nyní vypadat výsledky dalších ústavů, lze usuzovat na finanční zdraví subjektů v tomto sektoru. Zisk na akcii pojišťovně vzrostl z 51 na 71 USc, podotýká agentura Reuters.

Analytici s růstem zisku počítali, ale jen na 66 centů. Tržby ve čtvrtletí vzrostly o 17 procent na 7,1 miliardy dolarů. Výdaje za zdravotní péči v USA v posledních letech rostou dvouciferným tempem ročně, pojišťovny jsou však schopny zvyšovat zisk, protože zvyšují předepsané pojistné.

Podle výkonného ředitele Williama McGuireho se růst výdajů za zdravotní péči zpomaluje a v letošním roce by tudíž měly náklady jeho podniku vzrůst o 10,5 až 11,5 procenta. Počet lidí, kteří v USA mají zdravotní pojištění u UnitedHealth, činil 17 milionů. To je o 800 000 více než touto dobou loni.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!