Diagnostická Exact kupuje konkurenta Genomic za 2,8 mld. USD

Diagnostická společnost Exact Sciences koupí za 2,8 miliardy USD (64,5 miliardy Kč) konkurenční společnost Genomic Health. Akvizice rozšíří nabídku firmy Exact, která se zaměřuje hlavně na testování rakoviny, o testy na rakoviny prsu a prostaty, a také zaměření firmy Exact ze screeningu do atraktivních oblastí výběru léčby a monitorování, napsala agentura Reuters.

Dohoda je částečně v hotovosti a částečně v akciích. Dokončena by měla být ještě v letošním roce. Sloučená firma by příští rok měla vykázat roční příjmy zhruba 1,6 miliardy USD a hrubý zisk 1,2 miliardy USD, uvedly firmy v prohlášení.

Exact nabídl za jednu akcii Genomic v přepočtu 72 dolarů. Ve srovnání s průměrnou cenou akcií za posledních 30 dní to představuje zisk 19 procent.

Exact Sciences se zaměřuje na včasnou detekci rakoviny. Vyvíjí testy založené na DNA, které pomáhají diagnostikovat kolorektální karcinom. Firma Genomic Health byla založena v roce 2000 a zaměřuje se na komercializaci klinických diagnostických testů na rakovinu.

Ohodnoťte tento článek!