Do cestovní lékárničky si zabalte náplasti, léky na bolest i přípravky proti střevním obtížím

Většina lidí si svou letní dovolenou plánuje v předstihu, těší se na moře, všudypřítomné sluneční paprsky a výlety do přírody. Ne vždy ale odjíždíme z dovolené pouze s příjemnými zážitky. Kromě plavek, opalovacího krému a slunečních brýlí je proto dobré přibalit do kufru také cestovní lékárničku. Ta by měla obsahovat všechny nezbytné léky, které vám v případě potřeby pomohou překonat různé zdravotní problémy. Co v lékárničce nesmí chybět?

1Vybavení lékárničky a běžně užívané léky

Léky, které pravidelně užíváte, si přibalte do příručního zavazadla.

Příruční lékárnička patří k nezbytnostem každého správného cestovatele. Určitě se vám už někdy stalo, že jste se během dovolené nebo výletu do přírody odřeli či pořezali, přehnali jste to s pobytem na sluníčku nebo vás prostě v cizině postihly nepříjemné zažívací obtíže. Právě pro takové případy se vyplatí si před odjezdem na dovolenou připravit cestovní lékárničku a zkontrolovat, že obsahuje vše potřebné.

Na co myslet při vybavování lékárničky?

  • Jak dlouhou dovolenou plánujete
  • Počet osob, které s vámi cestují
  • Kdo cestuje (děti, těhotné ženy, starší lidé)
  • Dostupnost lékařské péče v místě vašeho pobytu

Pokud plánujete delší cestu, je dobré navštívit ošetřujícího lékaře a zkonzultovat s ním, jaké konkrétní druhy léčiv by se vám mohly hodit. Také byste neměli zapomenout zkontrolovat před odjezdem datum spotřeby všech přípravků, které si berete s sebou.

Kromě toho je třeba myslet na to, že i během dovolené musíte brát léky, které dlouhodobě užíváte doma. Takové medikamenty je dobré mít vždy po ruce, proto si je raději v originálním obalu zabalte do příručního zavazadla (nejlépe také s potvrzením od lékaře, že je musíte pravidelně užívat). Někdy se totiž může stát, že se odbavený kufr po cestě ztratí nebo ho v případě potřeby nebudete mít zrovna u sebe.

Zpět
Ohodnoťte tento článek!