Europarlament kvůli koronaviru zrušil 130 plánovaných akcí

Kvůli šíření nového typu koronaviru Evropský parlamentu zrušil 130 plánovaných akcí. Jako preventivní opatření omezil na tři týdny také návštěvnický provoz. Samotné práce parlamentu se ale žádná omezení netýkají. Plenární zasedání ve Štrasburku se uskuteční podle plánu, informoval předseda europarlamentu David Sassoli.

Mezi zrušenými akcemi jsou mimo jiné výstavy, externí konference či semináře. Zúčastnit se jich mělo podle očekávání 6000 až 7000 lidí.

„Omezíme také přístup návštěvníků do parlamentu,“ oznámil na večerní tiskové konferenci Sassoli. Podle něj sídla instituce v Bruselu a Štrasburku ročně navštíví až 700.000 lidí.

Plenární zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku začne podle Sassoliho příští týden v pondělí podle plánu. Ve Francii, v jejíž východní části Štrasburk leží, se virem nakazilo již 191 lidí.

Své zaměstnance, kteří se vrátili do Bruselu ze severní Itálie a z několika asijských zemí, Evropský parlament minulý týden vyzval, aby pracovali dva týdny z domova. Europoslanci, kteří pocházejí z postižených oblastí, by měli být podle Sassoliho opatrní. „Nikdo ale nemůže omezovat jejich mandát či jejich přítomnost v parlamentu,“ dodal předseda.

Ohodnoťte tento článek!