Evropu čeká další vlna uvolňování opatření proti koronaviru

Obyvatelé řady evropských zemí se dnes dočkají další vlny uvolňování koronavirových opatření. Postupně se začnou zmírňovat restrikce v Británii. Částečně tam budou znovuotevřeny školy, stejně jako na Slovensku. V Nizozemsku se otevřou kavárny, muzea a střední školy, v Norsku bary a zábavní parky.

V Itálii se otevřou další památky včetně římského Kolosea či Vatikánských muzeí, ve Vatikánu bude opět přístupná i knihovna a studovna archivů.

Ve velké části Španělska zahájí provoz bazény, restaurace a nákupní centra. V Bilbau už bude možné zajít si do Guggenheimova muzea. Přes své hranice Španěly i Francouze pustí Andorra.

Pláže, kavárny a restaurace zpřístupní Rumunsko. V restauraci se budou moci najíst i Finové, kteří si mohou zajít i do knihovny. Albánie otevře hranice, hotely a jesle.

V Turecku se mohou znovu otevřít restaurace, kavárny či sportoviště. Lidé si budou moci opět nakoupit na istanbulském Velkém bazaru, což někteří považují za symbolický krok k obnovení cestovního ruchu.

Karanténní opatření začne zmírňovat i Moskva a ruský prezident Vladimir Putin má představit plán obnovy hospodářství. Ukrajinu budou opět křižovat vlaky, otevřou se zde mateřské školky a tělocvičny. V bazénu si Ukrajinci ale zatím nezaplavou.

Některé evropské lety znovu odstartuje největší evropská letecká společnost Lufthansa. Provoz po odstávce zahájí skandinávské aerolinky SAS.

Mimo Evropu se otevřou pláže v americkém Miami Beach. S třetí vlnou otevírání ekonomiky začne Thajsko.

Tanzanie otevře univerzity a znovu zde započnou sportovní soutěže. Uvolňovat restrikce začne též Jihoafrická republika. Přestane zde platit zákaz vycházení, činnost zahájí většina obchodů a koupě alkoholu už nebude zakázaná.

Ohodnoťte tento článek!