Fakultní nemocnice Hradec ošetří více onkologických pacientů

Fakultní nemocnice v Hradci Králové do konce letošního roku zvýší kapacitu léčby onkologických pacientů ozařováním o polovinu na 180 denně. Umožní jí to nyní pořízený lineární urychlovač v hodnotě 60 milionů korun. Dalších 69 milionů nemocnice vložila do stavby objektu pro urychlovač. Řekl to mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Nemocnice dosud disponovala dvojicí lineárních urychlovačů, které byly pořízené zhruba před deseti lety. Letos již jeden vyměnila za modernější přístroj, výměna druhého by měla skončit do konce letošního roku. „Nyní ozařování na dvou přístrojích absolvuje zhruba 120 pacientů z Královéhradeckého kraje a okolních regionů denně. Na konci roku se denní kapacita zvýší zhruba o 60 pacientů,“ uvedl mluvčí.

Hradecká fakultní nemocnice je největším zdravotnickým zařízením na východě Čech. Má na 39 pracovištích 1360 lůžek a každoročně hospitalizuje kolem 41.000 pacientů, z toho zhruba 40 procent podstoupí operaci. Ambulantně ošetří lékaři v nemocnici každý rok okolo 700.000 pacientů. Nemocnice zaměstnává na 4000 lidí a je jedním z největších zaměstnavatelů v Královéhradeckém kraji.

Ohodnoťte tento článek!