Fakultní nemocnice v Brně čelí kybernetickému útoku

Fakultní nemocnice Brno čelí kybernetickému útoku, nefungují tam počítače. Informaci tří nezávislých zdrojů potvrdil i premiér Andrej Babiš (ANO). O situaci hovořil s Jaroslavem Šmídem, který nyní řídí Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Nemocnice denně prověřuje až 20 lidí s podezřením na koronavirus.

Mluvčí nemocnice Pavel Žára řekl, že se situace řeší a nemá nic bližšího. Podle informací nejdou v nemocnici počítače, kde jsou data pacientů. Mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová řekla, že záchranáři o útoku na nemocnici ví. „Dotklo se nás to tak, že vozíme pacienty do jiných nemocnic,“ uvedla Bothová.

Lidé v nemocnici nesmí zapínat počítače, a proto nejspíš nefungují ambulance. Problémy asi začaly už v nočních hodinách.

V Jihomoravském kraji byli čtvrtka tři potvrzené případy nákazy koronavirem. Dva lidé jsou v domácí karanténě, jedna žena leží v nemocnici na oddělení kliniky infekčních chorob. O čtvrtém nakaženém v kraji informoval ráno ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ohodnoťte tento článek!