Francouzská skupina Sanofi zvažuje zrušit stovky pracovních míst

Francouzská farmaceutická skupina Sanofi zvažuje zrušení stovek pracovních míst. V nadcházejících dnech o tom bude jednat se zástupci zaměstnanců. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na pět obeznámených zdrojů. Podle tří z nich je ve Francii ohroženo kolem tisíce pracovních míst.

Reorganizace se může týkat několika evropských zemí a možná i dalších států mimo tento region. Budou jí podléhat všechny divize mimo Genzyme, která se zabývá vakcínami a vzácnými onemocněními, tvrdí zdroje.

Sanofi uvedla, že budoucí strategie se bude probírat na dvou poradách tento pátek a příští týden v pondělí.

Zeštíhlení pracovní síly je posledním krokem ve snaze šéfa společnosti Paula Hudsona snížit náklady, připomněla agentura Reuters. V prosinci Hudson oznámil, že chce do roku 2022 náklady snížit o dvě miliardy eur (53,4 miliardy Kč). V čele francouzské farmaceutické skupiny stojí od září loňského roku, předtím působil ve vysoké pozici v jejím švýcarském konkurentovi, ve farmaceutické společnosti Novartis.

„Pandemie nemoci covid-19 toto oznámení zpomalila, ale opatření jsou součástí plánu šéfa společnosti,“ uvedl jeden ze zdrojů.

Hudson se zavázal, že poskytne zdroje těm oblastem skupiny, v nichž si podle něj může Sanofi zajistit vedoucí pozici.

Sanofi od roku 1992 působí i v České republice. V minulosti vlastnila českého výrobce léků Zentiva, předloni ho však prodala americké investiční firmě Advent

Francouzská skupina Sanofi zvažuje zrušit stovky pracovních míst
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů