Jak znovu roztočit kola ekonomiky

Nový cyklus konferencí s názvem Jak znovu roztočit kola ekonomiky zahajuje prvním živým přenosem právě na dané téma.

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spouští nový projekt online konferencí s živým přenosem. Nový cyklus konferencí s názvem Jak znovu roztočit kola ekonomiky zahajuje prvním živým přenosem právě na dané téma.

První plánovaná konference Jak znovu roztočit kola ekonomiky se uskuteční 14. května, od 13:00 do 15:00 h. Živý přenos konference u kopule Tančícího domu bude vysílán na webu Euro.cz, na sociálních sítích Euro.cz, na speciální micrositě kola-ekonomiky.cz a na kanále Youtube.com. Diskuse bude také ke zhlédnutí na našem webu MediaGuru.cz, mediálního partnera konference.

V diskusi vystoupí mj. Stanislav Bernard (pivovarnictví), Štěpán Jurajda (ekonomika), mj. Jan Klas (řízení letového provozu), Lukáš Kovanda (ekonomika), Zdeněk Pohlreich (gastronomie), Roman Šmucler (zdravotnictví), Bohdan Wojnar (automobilový průmysl) a další. Moderovat bude Libor Bouček.

Témata první konference

  • Před námi jsou nelehké časy, české ekonomice hrozí recese a zadlužení. Máme šanci to ustát?
  • Kdy (a zda vůbec) se vrátíme k původní zaměstnanosti?
  • Bude z Česka autoland i v budoucnu? Nenastal čas na diverzifikaci české ekonomiky
  • Řešení stávající situace ve zdravotnictví a výhled do budoucna
  • Restaurace nevydělávají, hospody stojí, nájmy i lidé se platí. Jakou kompenzaci od státu a od majitelů nemovitostí se může gastro dočkat?
  • Lze využít krizi k růstu rodinného byznysu?
  • Pozitivní efekt koronaviru – konec růstu mezd. Neutečou ale lidé do ciziny?
  • Pokles kurzu Kč/€ a Kč/USD – těžké období pro importéry, výhoda pro exportéry. Jak hodně to pomůže vývozcům?
  • Každá online konference bude tematicky zaměřený speciál. Diskusní platforma bude probíhat pod webovým odkazem na Euro.cz, který může vzdáleně sledovat každý připojený host a uživatel. Vysílat se bude vždy živě z televizního studia vydavatelství Mladá fronta. Moderátor/ka konference bude přítomna přímo ve studiu společně až s třemi diskutujícími. Ostatní hosté diskuse budou připojeni vzdáleně přes platformu Webexz domova a kanceláří.
  • Další speciály budou věnovány problematice zdravotnictví(21. 5. 2020), bankovnictví (4. 6. 2020), cestovního ruchu (18. 6. 2020), gastro (16. 7. 2020), kybernetické bezpečnosti (30. 7. 2020), retailu (13. 8. 2020) a automotive (7. 8. 2020). Témata jsou zacílena na byznysové čtenáře týdeníku Euro a uživatele webu Euro.cz.
Ohodnoťte tento článek!