Je toho na vás poslední dobou moc? Nedovolte stresu, aby ovládl váš život

Dlouhodobý stres se může podepsat na zdraví organismu.
Zdroj: Pexels.com

Stres je nedílnou součástí dnešní uspěchané doby. Mnoho povinností, vysoké nároky a očekávání okolí, a ne příliš pozitivní nálada ve společnosti často vedou k tomu, že lidé jsou emočně nevyrovnaní a trpí úzkostmi či poruchami spánku. Psychice neprospívá ani přechod do zimního období, kdy tma vládne nad světlem a sychravých dnů je čím dál víc.

Přirozená míra stresu je pro člověka neškodná. Pozitivní zátěž v podobě tzv. eustresu je pro naše tělo a mysl dokonce nezbytná a působí na ně jako motivace k lepším výkonům a k překonávání překážek. Dlouhodobý stres se však může zásadně podepsat na zdravotním stavu. Proto je nezbytné se naučit se stresem pracovat a nastavit mu jasné hranice.

Příčiny dlouhodobého stresu

Chronický stres je nejčastěji vyvolán ztrátou blízkého člověka, vážnými zdravotními problémy, konflikty v rodině nebo manželství či finanční nestabilitou. Řada lidí si stres vyvolává sama, a to přehnaným očekáváním, nespokojeností, negativismem a neschopností radovat se ze života. Když je stresu moc a přerůstá přes hlavu, je vhodné nastavit pravidla k jeho odbourávání.  Pokud se to však nedaří, je potřeba vyhledat odbornou pomoc a nečekat na to, až se emočně napjatý stav ještě víc vyhrotí.

Začněte se stresem bojovat hned

Každý jedinec má hranice odolnosti vůči stresu nastavené jinak a rozdílně na každého působí také metody, které pomáhají stres uvolňovat. Vyberte si aktivity, které dělají právě vaší psychice dobře, napevno je umístěte do svého rozvrhu a nezapomínejte na pravidelnost.

Zařaďte do svého života rituály, které pomohou od nahromaděného stresu ulevit.

Jak stres zvládnout

  • sdílejte své starosti s blízkými
  • udržujte rodinné a přátelské vztahy, pečujte o ně
  • dostatečně odpočívejte a spěte
  • pravidelně cvičte
  • kvalitně se stravujte
  • relaxujte a pobývejte v přírodě
  • smějte se, meditujte
  • obohacujte svůj život kulturou, poznáváním nového
  • dělejte si radost maličkostmi

Pomoci může homeopatie

K léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace, a k léčbě lehkých poruch spánku jsou vhodné i homeopatické léčivé přípravky, které představují šetrnou metodu a užívat jej mohou i rizikové skupiny pacientů, jako jsou těhotné ženy, malé děti a senioři. Sédatif PC® je nenávykový a neovlivňuje pozornost během dne, což ocení např. řidiči nebo studenti. Pro seniory je výhodou, že je bez lékových interakcí, takže jej mohou užívat současně s jinými léky či doplňky stravy. Tablety se rychle rozpouštějí v ústech, není třeba je zapíjet.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Sédatif PC® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě úzkosti a emočního napětí a k léčbě lehkých poruch spánku. Lék k vnitřnímu užití.

Více na https://www.boiron.cz/nase-pripravky/viceslozkove-lecive-pripravky/sedatif-pc

Ohodnoťte tento článek!