Kolagen dokáže pomoci všem sportovcům. Jaký je jeho hlavní přínos?

Zdroj: {Alena Ozerova} / Shutterstock.com

Pokud patříte k milovníkům sportovního vyžití, měli byste o své tělo i odpovídajícím způsobem pečovat. Nejenom profesionální, ale také amatérští sportovci se velmi často potýkají s bolestmi kloubů, pálením kostí nebo svalovými horečkami při intenzivním vypětí.

Abyste mohli podávat špičkové výkony a přetavit tvrdý trénink v úspěch, potřebuje vaše tělo dobrou výživu. Nedostatek klíčových bílkovin nebo vitamínů se totiž podepíše nejenom na předvedeném výkonu, ale i na celkové formě.

Máte problém s pohybem? Můžete trpět nedostatkem kolagenu

Každý zapálený sportovec ví, že klíčem k hubnutí nebo nabrání svalstva je vyvážený jídelníček. Nejinak je tomu i v případě kolagenu, i když u něj je situace ještě o trochu složitější. Díky dobře sestavenému jídelníčku získáte dostatečné množství bílkovin, tuků a sacharidů. Jenomže některé látky nedokáže lidský organismus dobře vstřebávat, a proto se na scénu dostávají potravinové doplňky.

Typickým příkladem je kolagen, neboť jeho tvorba s postupujícím věkem klesá, až se přibližně ve 45. roku zastavuje úplně. Z jídla dokáže tělo získat jen velmi malé množství kolagenu, což se negativně projevuje na pohybovém aparátu. A to je vlastně důvod, proč amatérští i profesionální sportovci užívají kolagen v podobě doplňků stravy. Při dostatečném množství kolagenu zůstanou kloubní chrupavky správně vyživené, takže nebudete trpět bolestmi ani při náročnějším pohybu.

Se správnými účinky kolagenu v těle souvisí také vitamín C. Ten totiž při tvorbě kolagenu hraje významnou roli, jelikož je potřebný už v první fázi jeho produkce, a navíc odpovídá za jeho základní vlastnost, tj. jeho pevnost. Nedostatek vitamínu C proto může vést k tvorbě nestabilního a defektního kolagenu. Vitamín C podporuje lepší vstřebávání kolagenu v těle.

Vyzkoušejte doplněk stravy Inca Collagen

Nejlepším důkazem o pozitivních účincích kolagenu jsou vyjádření profesionálních sportovců. Folklorní tanečnice Lucia Lékarová na adresu přípravku Inca Collagen říká: „Moje pohyby jsou vláčnější – jakoby lehčí a méně těžkopádné. Pohyblivost je přirozenější, už nemusím přemýšlet nad tím, jaký pohyb udělám, jsem si jistější.“ Při pravidelném užívání kolagenu tedy předejdete nejenom nepříjemné bolesti kloubních chrupavek, ale budete mít i hezčí pleť, méně pigmentových skvrn a pomůžete zastavit vypadávání vlasů.

Nejvýznamnějším efektem pro sportovce je ale pomoc kloubům, šlachám i vazům v udržení zdravé kondice. Kolagen napomáhá k rychlejší regeneraci svalstva, chrání klouby a urychluje hojení při vážných zraněních. Patříte-li k lidem závislým na pohybu, nenechte se omezovat bolestmi.

Při delší absenci cvičení se mohou projevit psychické problémy, což rozhodně nikdo nechce. Řešením je doplnění dostatečného množství kolagenu prostřednictvím doplňku stravy Inca Collagen. Hubnutí se stane jednodušší a nabírání svalstva nebude tak náročné.

Proč si vybrat právě přípravek Inca Collagen?

Na trhu se nachází relativně dost přípravků slibujících doplnění kolagenu. Ovšem ten nejlepší přípravek by měl splňovat několik kvalitativních požadavků. Nejlepší formou podávání kolagenu jsou prášky, ovšem daleko důležitější je technologický způsob výroby. Nejúčinnějším způsobem získání kolagenu je hydrolýza neboli zpracování za studena. Atestovaný ortoped MUDr. Vladimír Holoubek na adresu hydrolýzy říká: „Při tepelném zpracování zejména živočišných kolagenů dochází k určité degradaci kolagenu a následnému menšímu působení.

Za studena štěpený kolagen lépe pronikne trávicím traktem do krevního oběhu, odkud putuje přímo do pohybového aparátu. Právě proto je přípravek Inca Collagen vyráběn pomocí enzymatické hydrolýzy z vedlejších produktů kvalitních mořských ryb. Zcela zásadní je totiž zachování struktury trojzávitnice – helixu. To jsou 3 vzájemně propletené proteiny ve specifickém řetězci zajišťující pevnost a zároveň pružnost.

Přípravek Inca Collagen si oblíbili i amatérští sportovci

Výhody a pozitivní účinky kolagenu pociťují nejenom profesionální sportovci, ale také amatérští nadšenci do pohybových aktivit. Richard Stacha prodělal náročnou operaci kolene, po níž se dlouho nemohl zotavit. Kvůli bolesti nedokázal uběhnout ani kilometr, a tak na doporučení svého fyzioterapeuta začal testovat přípravek Inca Collagen. Přibližně po 2 měsících pravidelného užívání bez větších problémů uběhl více než 4,5 kilometru a přestal pouze z důvodu lenosti. Právě u amatérských sportovců jsou účinky kolagenu vidět nejvíce.

Inca Collagen je kvalitní český produkt

Mezi doplňky stravy se nachází velké množství zahraničních přípravků, jejichž účinky jsou přinejmenším pochybné. Přípravek Inca Collagen je ovšem směřovaný primárně na český a slovenský trh – a za jeho vznikem stojí Romana Ljubasová. První krabička spatřila světlo světa v roce 2015 a od té doby se firma pomalu rozšiřuje také do zahraničí, kde navazuje spolupráci s významnými evropskými partnery. Inca Collagen je ideálním příkladem úspěšného byznysu, protože za úspěch nejsou považovány pouze hospodářské výsledky, ale také příběhy lidí, kterým kolagen pomohl.

Protože se jedná o tuzemský produkt, můžete se spolehnout na jeho prvotřídní kvalitu. Tu ostatně potvrdily i nezávislé klinické studie provedené mimo jiné ve Spojených státech amerických či Japonsku. Profesionální sportovce bude určitě zajímat, že Inca Collagen získal v roce 2016 certifikát od antidopingové laboratoře potvrzující jeho naprostou bezpečnost a nezávadnost užívání. Tato německá laboratoř je považována za rozhodující autoritu v otázce dopingové kontroly pro olympijské hry, takže je získaný certifikát opravdu velmi cenný.

Oslovil vás Inca Collagen? Přidejte se ke stovkám spokojených zákazníků

Aktivní pohyb je prospěšný pro fyzické i duševní zdraví. Byla by obrovská škoda se o něj nechat připravit kvůli bolestem. Díky přípravku Inca Collagen se během pár týdnů vrátíte do aktivního sportovního života bez jakýchkoliv omezení. Náročný pohyb už pro vás nebude utrpením, ale potěšením. Přidejte se k mnoha spokojeným zákazníkům a vyzkoušejte kolagen pro sportovce. Vaše klouby se stanou pevnější, a navíc si budete užívat i dalších benefitů, které má tato látka na lidský organismus.

 

 

Ohodnoťte tento článek!