Lanškroun chce příští rok v dubnu zahájit stavbu nové polikliniky

Lanškroun chce příští rok v dubnu začíst stavět novou polikliniku. Nynější objekt v ulici Svatopluka Čecha již pro zdravotnické účely nevyhovuje. Město už požádalo o stavební povolení a zpracovává se prováděcí projektová dokumentace. „Výběrové řízení na zhotovitele stavby by mělo být zahájeno začátkem příštího roku,“ uvedla  mluvčí radnice Jana Urbanová.

Před zahájením stavby se musejí tři lékařská pracoviště ze zadní části budovy přestěhovat do provizorních prostor. Poté se zadní trakt zbourá, na vzniklé ploše dělníci postaví nový. Do něj se přesunou zdravotnická pracoviště z přední části, která se zbourá a znovu postaví ve druhé etapě. Nová poliklinika má být třípodlažní, v suterénu budou parkovací místa. „Nová budova polikliniky by mohla být dokončena do konce prvního pololetí roku 2021,“ uvedl Jiří Zatloukal z odboru investic a majetku.

Náklady na stavbu polikliniky se odhadují na více než 100 milionů korun. Město si na ni půjčí od banky, zčásti se investice splatí z nájmů lékařských ordinací. Opozici se zdá suma vysoká, proto o ní chce ještě jednat na čtvrtečním zastupitelstvu.

Ohodnoťte tento článek!