Lékař, podnikatel a moderátor Roman Šmucler oslaví padesátiny

Lékař, podnikatel a moderátor Roman Šmucler, který dnes slaví padesátiny, je od září 2017 prezidentem České stomatologické komory. Též vysokoškolský pedagog, scénárista a vědecký pracovník několik let působil na TV Nova a v roce 1996 založil Asklepion-Lasercentrum Praha, nestátní zdravotnické zařízení zaměřené na laserovou a estetickou medicínu. 

Pražský rodák (8. července 1969) Šmucler vyrůstal v Příbrami. Po absolutoriu oboru stomatologie na Fakultě všeobecného lékařství v Praze nastoupil v roce 1992 na Stomatologickou kliniku 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V roce 2010 byl jmenován docentem pro obor stomatologie.

V roce 1989 působil Šmucler v rozhlase, od roku 1991 moderoval Studio Kontakt v České televizi a další programy, například Miss Československa. Na televizi Nova moderoval od roku 1994 pořady Uzel, Proč?, Tabu, Jeden proti 100 a obě řady pořadu Nejchytřejší Čech. Je autorem námětu pořadu Tabu, který se vysílal i v zahraničí. V roce 2008 se stal na půl roku moderátorem pořadu Milionář na televizi Prima.

Kromě mnoha vědeckých a odborných textů je Šmucler autorem populárně naučné knihy Nevěřte ani mně aneb Špinavé triky a neuvěřitelné možnosti estetické medicíny.

V roce 2009 se Šmucler stal lídrem kandidátky strany TOP 09 v Karlovarském kraji pro neuskutečněné říjnové volby do Poslanecké sněmovny ČR, ale v lednu 2010 z čela kandidátky odstoupil.

Šmucler je podruhé ženatý, s první manželkou Libuší Šmuclerovou, která je nyní generální ředitelkou mediálního domu Czech News Center, mají dceru, v roce 2012 se rozvedli. S druhou manželkou Ivou mají syna.

Ohodnoťte tento článek!