Ananasová dieta

Ananasová dieta

Jak už samotný název napovídá, ananasová dieta je založena na zvýšené konzumaci ananasu. Denně budete jíst až 3 kg ananasu.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 6 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Jak už plyne za samotného názvu diety, ananasová dieta je založena na příjmu ananasu. Denně byste měli jíst dva až tři kilogramy ananasu, přičemž budete denně přijímat kolem 4 200 kJ. Ananas je charakteristický tím, že jeho enzymy jsou schopné dokonale rozpouštět tuky. Ananas také podporuje odbourávání tuků. Kromě ananasu máte během diety povoleno ještě i kiwi a papaje.

Ananasová dieta patří mezi krátkodobé diety a drží se tři až sedm dní. Během této krátké doby můžete zhubnout tři až šest kilogramů. Ale touto cestou zhubnete nejen přebytečné kilogramy, ale zbavíte se i svalů. Pokud však potřebujete rychle zhubnout, potom je ananasová dieta ideální cesta.

Díky ananasu nebudete mít pocit hladu, protože toto ovoce dokáže dobře zasytit. Navíc, ananas obsahuje velké množství vitamínů, které jsou pro tělo velmi prospěšné.

Nesmíte zapomínat ani na pitný režim. Doporučujeme denně vypít až tři litry neslazených tekutin a jíst pravidelně 5x denně. Jakmile ananasovou dietu skončíte, měli byste se naučit jíst zdravě, aby se vám ztracené kilogramy nevrátily zpět.

Co jíst při dietě?

V jídelníčku ananasové diety se objeví bezpochyby ananas, ale také kiwi či papaje. Konzumuje se pouze čerstvý ananas a můžete si z něj udělat i čerstvou šťávu.

Co nejíst?

Během ananasové diety nemáte povoleno žádné jiné jídlo, než je ananas, kiwi a papaje.

Výhody a nevýhody

Výhodou je, že vám ananasová dieta zajistí rychlý úbytek kilogramů, přísun důležitých vitamínů a nebudete mít během diety pocit hladu. Ale během diety nedostanete do těla dostatek živin a ananasová dieta se řadí k drastičtějším typům diet. Ztratíte také svalovinu a brzy vás konzumace ananasu omrzí.

Ukázkový jídelníček

  • Snídaně: 500 g ananasu, 1 ks kiwi
  • Svačina: ananasová šťáva
  • Oběd: 500 g ananasu, 1/2 papaje
  • Svačina: ananasová šťáva
  • Večeře: 300 g ananasu, 1 ks kiwi

Praktický tip

Ananasovou dietu byste měli držet krátkodobě a pouze v případě, že potřebujete rychle zhubnout. Nezapomeňte dodržovat pitný režim a vypít alespoň tři litry neslazených tekutin denně.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

top