Banánová dieta

Banánová dieta

Banánová dieta spadá do skupiny krátkodobých diet. Drží se pouhých pět dnů, během nichž můžete zhubnout až 2 kilogramy.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 2 kg

Cvičení k dietě: více než 3x týdně

Princip diety

Mysleli jste si doposud, že se po banánech přibírá? Potom jste na velkém omylu. Právě banán je ideální ovoce na hubnutí. Je charakteristický nízkým obsahem tuku. Banán dokáže skvěle zasytit a o účinnosti tohoto druhu ovoce vás přesvědčí pětidenní banánová dieta.

Banán spadá mezi nejsladší druhy ovoce, což ale neznamená, že byste se měli banánu vyhýbat. Z banánů přiberete pouze v případě, že byste do těla dostávali více energie, než kolik spotřebujete. Ale toto pravidlo platí u jakéhokoliv jídla.

Jeden středně velký banán má energetickou hodnotu cca 462 kJ. Dále takový banán obsahuje asi 0,5 g tuku, 16 g sacharidů, 2 g bílkovin a v neposlední řadě 4 g vlákniny. Banány jsou oblíbeným ovocem díky vysokému obsahu vitaminů, minerálů a stopových prvků. A také stojí za zmínku, že v banánu se nachází draslík, hořčík a zinek.

Banánová dieta se doporučuje také při překyselení organismu, protože díky banánům se budete po fyzické i psychické stránce cítit dobře. Toto ovoce zlepšuje také krevní tlak a má pozitivní účinky na ranní únavu a vypadávání vlasů. Banány se doporučují také jako prevence proti stresu.

Stejně jako u každé diety, tak i u banánové diety musíte dodržovat pitný režim. Denně vypijte alespoň dva litry neslazených tekutin, a to konkrétně čistou vodu či bylinkové čaje. Do svého každodenního programu zařaďte pohybovou aktivitu a doporučují se procházky, jogging, plavání, jízda na kole či spinning. Denně byste měli sportovat alespoň hodinu.

Co jíst při dietě?

Jídelníček banánové diety povoluje konzumaci banánů, a to alespoň dvou banánů denně. Dále můžete jíst čerstvou zeleninu, zeleninové saláty, mléčné produkty, celozrnné pečivo, maso na páře a olivový olej.

Ukázkový jídelníček

  • Snídaně: 1 krajíc celozrnného chleba, 1 vejce, 1 banán
  • Svačina: bílý jogurt s banánem
  • Oběd: 100 g opečeného rybího filé, bylinky, 1 banán
  • Svačina: 5 koleček sušeného banánu
  • Večeře: zeleninový salát, 1 banán

Praktický tip

Banánovou dietu nebudete držet dlouhodobě, ale doporučuje se její dodržení pět dní. Během této krátké doby zhubnete až 2 kilogramy. Musíte však dodržet i pitný režim a nezapomínat na každodenní sportování.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

top