Bramborová dieta

Bramborová dieta

Brambory jsou charakteristické vysokým obsahem bílkovin a vitaminů skupiny B a K. Brambory mají naopak nízký obsah sacharidů, a proto jsou vhodnou volbou při hubnutí.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 1,5 kg za 2 dny

Cvičení k dietě: více než 3x týdně

Princip diety

Chcete-li zhubnout pár kilogramů, pak vám doporučujeme bramborovou dietu. Tato dieta spadá do kategorie krátkodobých diet. Je vhodná zejména k detoxikaci organismu a drží se dva dny až jeden týden. Je pouze na vás, jak dlouho detoxikaci vydržíte. Během pouhých dvou dnů můžete však zhubnout až 1,5 kilogramu.

Brambory obsahují spoustu vitaminů a minerálních látek. V bramborách se nachází vitamin C, vitaminy skupiny B, draslík, vápník, železo a v neposlední řadě také mangan. Ale po bramborách budete mít brzy hlad, což spadá mezi nevýhody této diety.

V jídelníčku by se denně mělo objevit celkem pět jídel, přičemž tři z nich jsou tvořená pouze z brambor. Denní energetický příjem je nižší než 5 000 kJ, a proto je bramborová dieta někdy nazývána jako odlehčovací kúra. V jídelníčku by se měly vedle samotných brambor objevovat také potraviny, které podporují správnou funkčnost trávicího systému.

Začnete-li držet bramborovou dietu, naučíte se pravidelně jíst. Budete mít v jídle jakýsi systém, který pak budete dodržovat i nadále. V bramborové dietě však postrádáme bílkovinnou složku, a proto není vhodné dodržovat tuto dietu dlouhou dobu. Mohlo by dojít ke zpomalení bazálního metabolismu, což může v budoucnosti výrazně ovlivnit možnost redukce váhy.

Budete-li chtít bramborovou dietu držet déle, než je doporučená doba, měli byste si jídelníček upravit. Zařaďte do něj potraviny, které jsou pro tělo důležité. Vaše tělo nesmí během dodržování jakékoliv diety strádat.

Ukázkový jídelníček

  • Snídaně: 1 upečený brambor posypaný 30 g balkánského sýra, neslazený čaj
  • Svačina: 150 ml podmáslí
  • Oběd: omeleta ze 120 g brambor, 1 vejce a 1 rajčete
  • Svačina: 150 g bílého jogurtu s pomerančovou šťávou
  • Večeře: uvařené brambory se špenátem

Praktický tip

Stejně jako u každé diety se doporučuje cvičení, není výjimkou ani bramborová dieta. Budete-li dodržovat nejen stanovený režim, ale také dodáte do denního programu cvičení, přebytečný tuk půjde rychleji pryč.

Bramborová dieta
3.3 (65%) 4 hlasování

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top