Citronová dieta

Citronová dieta

Citronová dieta spadá mezi detoxikační diety a drží se pouhých sedm dní. Musíte striktně dodržovat jídelníček a stanovená pravidla, aby byla dieta účinná.

Parametry

Vhodná pro: žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 1 kg za týden

Cvičení k dietě: občas

Princip diety

Sedmidenní citronová dieta detoxikuje organismus a rychle redukuje kilogramy tuku. Musíte však dodržet přesně stanovený jídelníček a pravidla. Citronovou dietu dodržuje celá řada slavných osobností, mezi nimiž je například Jennifer Aniston, Beyonce či Heidi Klum. A všechny tyto tři ženy jsou s citronovou dietou velmi spokojené.

Potraviny, které přijímáte, stres či znečištěné ovzduší – to vše má na vaše tělo nepříznivý vliv. A už jen z těchto důvodů byste měli do svého jídelníčku zařadit citron, který se může pyšnit detoxikačními schopnosti. Vaše tělo příjem citronové šťávy určitě ocení.

Citron je charakteristický vysokým obsahem kyseliny citronové. Citron konkrétně obsahuje osm procent kyseliny citronové. Dále je v citronu pektin, který napomáhá s hubnutím, snižuje chuť k jídlu a pomáhá vstřebávat více vápníku, který je při spalování tuků velmi důležitý. Touto cestou můžete shodit až jeden kilogram za týden.

Výhody a nevýhody

Citronová dieta má jak své výhody, tak i nevýhody. V první řadě vás z výhod potěší rychlý úbytek kilogramů. Dále je citronová dieta oblíbená díky tomu, že netrpíte hlady a zároveň detoxikujete svůj organismus. U citronové diety vám však hrozí jo-jo efekt, protože se jedná o krátkodobou dietu a po sedmi dnech se pak vracíte k běžnému (ale zdravému) stravování.

Ukázkový jídelníček

 1. den
 • Snídaně: ovocný salát, bílý jogurt s hrstí nesolených mandlí
 • Svačina: sklenice teplé vody s 1 citronem, banán a dýňová semínka
 • Oběd: 1 grilovaná ryba, česnek, zeleninový salát
 • Svačina: sklenice teplé vody s 1 citronem, hrst sušeného ovoce
 • Večeře: zeleninová polévka, 1 celozrnný rohlík
 1. den
 • Snídaně: 1 vejce naměkko s plátkem chleba, jablko a sójové mléko
 • Svačina: sklenice teplé vody s 1 citronem, mandle a grep
 • Oběd: zeleninový vývar, sendvič z celozrnného chleba se sýrem
 • Svačina: Cottage a cherry rajčátka
 • Večeře: dušený krůtí plátek, zeleninový salát, sklenice teplé vody s 1 citronem

Praktický tip

Denně doporučujeme vypít alespoň dva litry vody či bylinkových čajů. V dopoledních hodinách byste si měli dát na svačinku ovoce. Cukr nahraďte medem či javorovým sirupem. Z pečiva si vybírejte pouze celozrnné potraviny, nikoliv vícezrnné.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

top