Čokoládová dieta

Čokoládová dieta

Hubnout za pomoci čokolády? To je sen každé ženy, která čokoládu miluje. S čokoládovou dietou můžete opravdu zhubnout, pokud dodržíte určitá pravidla.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 4 kg

Cvičení k dietě: více než 3x týdně

Princip diety

Čokoládovou dietu si oblíbí každá milovnice sladkostí a čokolády zejména. Čokoládová dieta, jak už samotný název napovídá, zahrnuje tolik oblíbenou čokoládu. Ale pozor, neznamená to, že můžete konzumovat neomezené množství čokolády. Poslední studie však ukazují, že čokoláda v malém množství nezpůsobuje tloustnutí, ale naopak tělu prospívá. Byly provedeny výzkumy, které ukázaly, že lidé konzumující pravidelně čokoládu mají lepší hodnoty BMI, než lidé, kteří nekonzumují čokoládu vůbec.

Čokoláda zrychluje metabolismus člověka a napomáhá jeho zdraví. Pokud budete jíst kvalitní, vysokoprocentní hořkou čokoládu, která obsahuje významné antioxidanty, vaše tělo bude ochráněno před civilizačními chorobami a srdečními nemocemi.

Kupujte pouze čokoládu, která má vysoký obsah kakaa. Neměli byste do svého jídelníčku zařazovat čokoládové pochoutky, ani čokolády s náplněmi. Zvolte spíše čokoládu, která obsahuje minimálně 60 % kakaa. Hořká čokoláda vám sníží také chuť na další jídlo.

Ve skutečnosti je čokoládová dieta spojena s dietou redukční. Měli byste jíst pravidelně zdravé potraviny a neměli byste zapomínat na pohybovou aktivitu. Denně si pak můžete dopřát kousek čokolády. A když myslíme kousek, pak doporučujeme dva kousky po snídani, obědu a večeři. Při čokoládové dietě je důležité, abyste měli denně až šest menších porcí jídel po třech hodinách. V jídelníčku by se měly objevovat potraviny bohaté na bílkoviny a nezapomeňte na zeleninu a ovoce. Dodržujte také pitný režim a denně vypijte až tři litry neslazené vody.

Co jíst při dietě?

Čokoládová dieta povoluje všechny zdravé potraviny jako redukční dieta. S tím rozdílem, že u čokoládové diety můžete konzumovat také hořkou čokoládu s obsahem alespoň 60 % kakaa.

Co nesmíte jíst?

V jídelníčku by se nemělo objevovat červené maso, tučné mléčné výrobky, sladkosti a smažená jídla.

Ukázkový jídelníček

  • Snídaně: ovoce, po snídani 2 kousky čokolády
  • Oběd: těstoviny, zelenina, po obědě 2 kousky čokolády
  • Večeře: těstoviny, zelenina, po večeři 2 kousky čokolády

Praktický tip

Jestliže nebudete mít zrovna na hořkou čokoládu chuť, nemusíte si ji dávat a jen pokračujte v klasické redukční dietě.

Čokoládová dieta
1 (20%) 1 hlasování

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top