Desetidenní limonádová dieta

Desetidenní limonádová dieta

Desetidenní limonádová dieta
Byla vám stránka užitečná? Přidejte hodnocení!

Desetidenní limonádová dieta není dieta jako taková. Spíše by se dala chápat jako detoxikační kúra, díky níž pročistíte svůj organismus.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 5 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Desetidenní limonádová dieta není určena přímo na hubnutí, ale jejím cílem je detoxikovat organismus. Často je tento typ diety označován také jako javorová čistící kúra. V USA, kde tato dieta také vznikla, je nazývána jako Master Cleanse. Původně měla sloužit k léčbě a také k pročištění celého organismu.

V rámci desetidenní limonádové diety pročistíte organismus. Z ledvin a trávicího ústrojí se vám odplaví všechny škodlivé látky. Dokonce se díky dietě může zlepšit oběhový systém, alergie a také má dieta pozitivní vliv na kožní problémy.

Limonádová dieta by měla trvat deset dní, přičemž můžete zhubnout až 5 kilogramů. Jídelníček se skládá pouze z limonád z určitých surovin. Denně byste měli vypít alespoň 10 až 12 sklenic těchto limonád.

Jakmile skončíte desetidenní kúru, neměli byste hned začít s běžným stravováním. První den po dietě byste měli pít pouze pomerančovou šťávu, další den přidejte do jídelníčku polévku, další den i ovoce a zeleninu. A čtvrtý den po ukončení detoxikační kúry si naservírujte lehké, netučné a nesladké jídlo.

Co jíst při dietě?

Během desetidenní limonádové diety nesmíte konzumovat žádné potraviny, ale pijete pouze limonády.

K přípravě limonády budete potřebovat dvě lžíce citronové šťávy, které smícháte se dvěma lžícemi javorového sirupu. Přidáte špetku kajenského pepře a tuto směs zalijete 200 ml vody. Denně byste měli vypít 10 až 12 sklenic této limonády. Můžete pít také neperlivou vodu a mátový čaj.

Co nejíst při dietě?

Během desetidenní limonádové diety se vyhněte slazeným tekutinám, kávě a také alkoholu.

Praktický tip

Jelikož nebudete konzumovat žádné potraviny, tudíž se do těla nedostanou žádné živiny a vitamíny, neměli byste se fyzicky namáhat. Během diety budete poměrně slabí, a tak se nedoporučuje cvičit během těchto deseti dní.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top