Desetidenní limonádová dieta

Desetidenní limonádová dieta

Desetidenní limonádová dieta není dieta jako taková. Spíše by se dala chápat jako detoxikační kúra, díky níž pročistíte svůj organismus.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 5 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Desetidenní limonádová dieta není určena přímo na hubnutí, ale jejím cílem je detoxikovat organismus. Často je tento typ diety označován také jako javorová čistící kúra. V USA, kde tato dieta také vznikla, je nazývána jako Master Cleanse. Původně měla sloužit k léčbě a také k pročištění celého organismu.

V rámci desetidenní limonádové diety pročistíte organismus. Z ledvin a trávicího ústrojí se vám odplaví všechny škodlivé látky. Dokonce se díky dietě může zlepšit oběhový systém, alergie a také má dieta pozitivní vliv na kožní problémy.

Limonádová dieta by měla trvat deset dní, přičemž můžete zhubnout až 5 kilogramů. Jídelníček se skládá pouze z limonád z určitých surovin. Denně byste měli vypít alespoň 10 až 12 sklenic těchto limonád.

Jakmile skončíte desetidenní kúru, neměli byste hned začít s běžným stravováním. První den po dietě byste měli pít pouze pomerančovou šťávu, další den přidejte do jídelníčku polévku, další den i ovoce a zeleninu. A čtvrtý den po ukončení detoxikační kúry si naservírujte lehké, netučné a nesladké jídlo.

Co jíst při dietě?

Během desetidenní limonádové diety nesmíte konzumovat žádné potraviny, ale pijete pouze limonády.

K přípravě limonády budete potřebovat dvě lžíce citronové šťávy, které smícháte se dvěma lžícemi javorového sirupu. Přidáte špetku kajenského pepře a tuto směs zalijete 200 ml vody. Denně byste měli vypít 10 až 12 sklenic této limonády. Můžete pít také neperlivou vodu a mátový čaj.

Co nejíst při dietě?

Během desetidenní limonádové diety se vyhněte slazeným tekutinám, kávě a také alkoholu.

Praktický tip

Jelikož nebudete konzumovat žádné potraviny, tudíž se do těla nedostanou žádné živiny a vitamíny, neměli byste se fyzicky namáhat. Během diety budete poměrně slabí, a tak se nedoporučuje cvičit během těchto deseti dní.

Desetidenní limonádová dieta
2.5 (50%) 2 hlasování

One comment

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top