Dieta podle Jennifer Aniston

Dieta podle Jennifer Aniston

Každá celebrita si oblíbila nějaký typ diety. A podle ní je potom dieta nazvána. Výjimkou není ani dieta Jennifer Aniston, díky níž tato hvězda nepřibírá ani kilo.

Parametry

Vhodná pro: žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45

Zhubnutí za měsíc: 5 kg

Cvičení k dietě: nikdy / občas / 2x až 3x týdně / více než 3x týdně

Princip diety

Jennifer Aniston je hvězdou světově proslulého seriálu Přátelé. Jennifer si neustále hlídá svou štíhlou linii a tato dieta jí vyhovuje, protože po ní ani kilo nepřibírá. Má neustále svou tělesnou váhu pod kontrolou. Tuto dietu vymyslela a sestavila Connie Gutterson. Jedná se o velmi proslulou dietu hlavně mezi celebritami. Jennifer Aniston patří mezi dietní maniaky. Prošla si již řadou diet a vyzkoušela například i dietu zónovou či atkinsonovu. Ale nejvíce jí vyhovuje právě tato.

Princip diety je založen na velikosti talíři. Jí se pouze třikrát denně a je nezbytné při přípravě jídla dodržovat několik zásad. Mezi hlavní potraviny, které by měly jídelníček zaplnit, patří čerstvé rybí a kuřecí maso, ořechy, ovoce, zelenina a luštěniny.

U diety Jennifer Aniston jsou povoleny pouze dva typy talířů. Na snídani a na večeři můžete používat talíře s průměrem nepřesahujícím 18 cm. Na oběd může být talíř s maximálním průměrem 23 cm. A jíst můžete pouze tolik jídla, kolik se vám na takový talíř vejde.

Během prvních devíti dní máte zakázaný cukr a bílou mouku. Cukr je obsažen také v ovoci a zelenině, a proto během prvních devíti dní nesmíte jíst ani tyto potraviny. Po uplynutí této lhůty můžete ovoce a zeleninu do jídelníčku zařadit.

Máte povoleno jíst prakticky cokoliv – pizzu, koláč, dort – ale pouze v takovém množství, které se vám vleze na malý talíř či na talíř místo obědu. Dieta Jennifer Aniston nepočítá žádné kalorie, ani vám nic zásadního nezakazuje. Musíte si pouze hlídat množství, které budete jíst. Tato dieta však nepatří mezi nejzdravější typy diet.

Co jíst při dietě?

Jídelníček by se měl sestavovat hlavně z rybího a kuřecího masa, luštěnin, ořechů, ovoce a zeleniny. Ale můžete jíst prakticky cokoliv.

Co nejíst při dietě?

Prvních devět dní se nesmí v jídelníčku objevit cukr a bílá mouka. A nezapomeňte, že cukr obsahuje i zelenina a ovoce.

Výhody a nevýhody

Výhodou je, že s touto dietou opravdu zhubnete. A pokud je pravda, že si díky ní Jennifer Aniston udržuje štíhlou linii, tak si ji můžete udržet i vy. Ale tam, kde jsou výhody, jsou i nevýhody. A hlavní nevýhodou je, že se nejedná o zdravé stravování.

Ukázkový jídelníček

Snídaně: müssli bez cukru

Oběd: celozrnné těstoviny s kuřecím masem a zeleninou

Večeře: ryba s ořechy a zeleninou

 

Napsat komentář

Vaše emeilová adresa nebude zveřejněna

top