Dieta podle znamení

Dieta podle znamení

Nedaří se vám stále zhubnout? Řešením tohoto problému může být právě dieta podle znamení. Každé znamení zvěrokruhu má speciálně sestavený režim, který vám brzy přinese úspěch.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 4 kg

Cvičení k dietě: 2x až 3x týdně

Princip diety

Prvním znamením, které si představíme, je beran. Lidé v tomto znamení by se měli zaměřit na silové sporty. V jídelníčku by se potom mělo objevovat hlavně maso a červené plody. Po 14. hodině byste měli porce snížit. Nekonzumujte dohromady bílkoviny a uhlovodany, a tak maso si dávejte se zeleninou, nikoliv s klasickými přílohami (brambory, rýže, těstoviny). Vyvarujte se obilovinám, mléčným kaším a samozřejmě i sladkostem. V neposlední řadě byste neměli jíst ostré potraviny a hřiby. Ale do jídelníčku naopak zařaďte kuřecí maso, červenou řepu, vlašské ořechy, rostlinné bílkoviny, saláty, citrony, celer, jablka, ředkvičky a růžovou kapustu.

Lidé ve znamení býka jsou hodně vystaveni riziku tloustnutí. Měli byste se tedy vyvarovat přejídání a dojídání. Hubnutí napomáhá také variabilní fyzická zátěž. Do jídelníčku zařaďte kysané mléčné výrobky, zeleninu, kořenové plody a také sladké ovoce. Kdežto v jídelníčku by se naopak nemělo objevovat máslo, mléko, bílé pečivo, sladkosti a produkty z bílé mouky. Doporučujeme každý pátek mít odlehčující a přijímat pouze buď zeleninu, ovoce, nebo jen ovocné šťávy.

Blíženci jsou charakterističtí tím, že jídlo konzumují ve spěchu a nedbají na kvalitu potravin. Často si tak ani nevšimnou, že přibrali na váze. Budete-li chtít zhubnout, stačí dodržovat lehkou zeleninovou dietu. Do jídelníčku zařaďte drůbeží maso, ryby, vejce, ořechy a sýry. Rozhodně byste se neměli vyhýbat zelenému hrášku, červené řepě, kukuřici, celeru, meruňkám, broskvím a švestkám.

Jelikož se Rakům ukládá voda v těle, tloustnou velmi často a rychle. Raci se rádi přejídají, a tak si na tento problém dávejte velký pozor. Jezte spíše v první polovině dne a v té druhé polovině jídlo omezte. V jídelníčku by se nemělo objevit sádlo a uzeniny. Naopak, do jídelníčku zařaďte ovoce, jako jsou melouny, nektarinky, banány, meruňky, broskve, blumy a jiné sladké plody.

Lidé ve znamení lva nemají sklony k tloustnutí. Jestliže vás ale trápí vaše tělesná hmotnost a chtěli byste ji ještě snížit, pak najdete správnou cestu v konzumaci žlutých a oranžových plodů. Omezte také snídaně, ale nevynechávejte je úplně. Není doporučena kombinace bílkovin a uhlovodanů (masa s rýží, bramborami či pečivem). Vyvarujte se sladkostem, ostrým potravinám, mléčným kaším, hřibům, kávě a černému čaji.

Panny by se měly starat o svou postavu, a proto se jim doporučují cviky na protažení. Panny netloustnou, pokud pravidelně cvičí. V jídelníčku by mělo být omezeno množství másla, mléka, bílého pečiva a sladkostí. Naopak, by se měly v jídelníčku objevit kysané mléčné výrobky, jako jsou jogurty, kefíry a tvaroh. Neměli byste zapomínat ani na zeleninu, kořenové plody a ovoce.

Váhy nemívají problémy s tloustnutím, ale jsou i výjimky. A právě těmto výjimkám se doporučuje snížit příjem sladkostí. Do jídelníčku by naopak měla být zařazena potrava bohatá na vitaminy A a E. Dále konzumujte mrkev, jablka, banány, broskve, meruňky, zeleninu a rostlinné oleje.

Jestliže štíři touží po štíhlé postavě, měli by se zaměřit hlavně na sladké ovoce a med. Jestliže jste se narodili ve znamení štíra, měli byste se také pravidelně hýbat. V jídelníčku by mělo být co nejméně masa a pálivého koření. Vyvarujte se také tučným potravinám. Konzumovat můžete spíše mléčné výrobky, přičemž se doporučuje hlavně kefír a jogurt.

Střelci by se měli zaměřit při hubnutí nejen na úpravu jídelníčku, ale také na pohyb. Ideální jsou túry či časté vycházky. K hubnutí napomáhají kyselé potraviny, jako je citron, další citrusy a rybíz. Do těla by se měly dostat potraviny obsahující vitamin B. Mezi doporučené potraviny spadají ovoce, zelenina, luštěniny, kukuřice, kvasnice, obilné klíčky, celozrnný chleba, vejce a rýže.

Příroda nedovoluje tloustnout kozorohům, kteří jsou cílevědomí, pracovití a ctižádostiví. Kozorozi se zabývají spíše otázkou, jak ztloustnout, než zhubnout. Jestliže se však i přesto u vás vyskytuje problém s vyšší hmotností, jezte více zeleniny a ovoce modré a fialové barvy. V jídelníčku by se tedy měly objevit švestky, blumy, ostružiny, hrozny, borůvky, lilek či modré zelí. Strava by měla být rovnoměrně rozložena do celého dne.

Vodnáři si potrpí na exotických dietách a rádi se zabývají netradičními sporty. Jestliže jste se narodili ve znamení vodnáře, měli byste jíst zámořské a exotické ovoce a zeleninu. V jídelníčku by se měly objevit citrony, grepy, černý rybíz, vlašské ořechy, papriky, bílé zelí, rajčata, kopr, petržel, brambory a další citrusové plody. Neměli byste naopak konzumovat tučné, sladké, masové vývary, uzeniny či konzervy.

A posledním znamením zvěrokruhu jsou ryby, které by měly omezit cukry a tuky. Do jídelníčku byste měli zařadit saláty z čerstvé zeleniny, ale vyhněte se okurkám a ředkvičkám. Také se nedoporučují vlašské ořechy či rozinky.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

top