Příbalové létáky pro:

Imunoglukan P4H

doplněk stravy

Imunoglukan® a vitamin C

přispívá k normální funkci imunitního systému

1. Složení Imunoglukan P4H® kapsle:

1 kapsle obsahuje:

Imunoglukan® 100 mg (RVH* neurčena), vitamin C 100 mg (125% RVH*)

Složení: L-askorbát vápenatý (vitamin C), Imunoglukan®, stearan hořečnatý (protispékavá látka)
Kapsle je rostlinného původu, vyrobena z hydroxypropylmethylcelulosy s použitím povolených potravinářských barviv (měďnatý komplex chlorofylinů, oxid titaničitý).

Složení Imunoglukan P4H® tekutá forma:
1 ml obsahuje: Imunoglukan® 10 mg (RVH* neurčena), vitamin C 10 mg (12,5% RVH*) – v době expirace min. 8 mg (10% RVH*)
Neobsahuje alkohol, barviva ani aromata.
Složení: voda, fruktóza, Imunoglukan®, L-askorbová kyselina (vitamin C), kyselina citronová (regulátor kyselosti), sorban draselný (konzervační látka)

*RVH – referenční výživová hodnota

Doplňky stravy Imunoglukan P4H® neobsahují lepek.

2. Informace pro spotřebitele:

Hlavní účinnou složkou přípravku Imunoglukan P4H® je přírodní látka Imunoglukan® ve vhodné kombinaci s vitaminem C.
Imunoglukan® je vysoce purifikovaná přírodní látka, komplex biologicky aktivních polysacharidů, získávaný izolací z Pleurotus ostreatus. Jeho bezpečnost a účinnost byla ověřena v klinických studiích a pozorováních, které byly publikovány v odborné literatuře.
Vitamin C si náš organismus nedokáže syntetizovat, proto je nutné jej přijímat v potravě. Referenční výživová hodnota vitaminu C je 80 mg. Je nezbytný pro organismus, protože v lidském těle vykonává mnoho důležitých funkcí. Ovlivňuje metabolismus aminokyselin a syntézu kolagenu, čímž přispívá ke správné funkci krevních cév, kostí a chrupavek. Vychytává volné radikály, a tak chrání buňky před oxidačním stresem. Svým působením v organismu přispívá k normální funkci imunitního systému. Imunoglukan® v kombinaci s vitaminem C působí v přípravcích Imunoglukan P4H® synergicky, což znamená, že účinek těchto látek se vzájemným působením podporuje.

3. Použití:

Imunoglukan P4H® je doplněk stravy pro dlouhodobé užívání. Obsahuje Imunoglukan® ve vhodné kombinaci s vitaminem C, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Tekutá forma byla vyvinuta speciálně pro děti a dospělé upřednostňující tekuté formy přípravků.

Doporučené dávkování Imunoglukan P4H® kapsle:

Doporučuje se užívat 1 až 3 kapsle 1x denně, a to dlouhodobě (minimálně 2–3 měsíce). Kapsle se polyká vcelku a zapíjí se dostatečným množstvím vody, nejlépe večer před spaním anebo ráno nalačno. V případě potřeby je možné obsah kapsle vysypat na lžičku a pak užít.

Obsah 1 kapsle 2 kapsle 3 kapsle
Imunoglukan® 100 mg (RVH* neurčena) 200 mg 300 mg
Vitamin C 100 mg (125% RVH*) 200 mg (250% RVH* 300 mg (375% RVH*)

Doporučené dávkování Imunoglukan P4H® tekutá forma:

Doporučuje se užívat 1 ml na 5 kg tělesné hmotnosti 1x denně, a to dlouhodobě (minimálně 2–3 měsíce). Zvýšenou dávku (2 ml/5 kg) je třeba užívat 1x denně 3–7 dnů při zvýšených nárocích na organismus. Přípravek se užívá nejlépe večer před spaním anebo ráno nalačno. Před každým užitím je nutné lahvičku důkladně a energicky protřepat.

Hmotnost [kg] Denní dávka [ml] Imunoglukan® [mg] Vitamin C [mg RVH*[%] Zvýšená dávka [ml]
10 2 20 20 25 4
15 3 30 30 38 6
20 4 40 40 50 8
25 5 50 50 63 10
30 6 60 60 75 12

4. Upozornění:

Doporučené dávkování nesmí být překročeno. Přípravek nesmí užívat osoby s transplantovanými orgány, osoby užívající imunosupresiva jen po doporučení lékaře. Doplňky stravy nejsou určeny k užívání jako náhrada pestré a vyvážené stravy, jsou vhodné pro dospělé a děti od 3 let.

5. Skladování:

Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Chraňte před vlhkem, mrazem a přímým slunečním světlem. Skladujte v suchu při teplotě od 5–25°C. Lahvičku po otevření a každém použití ihned dobře uzavřete a uchovávejte v chladničce od 2–8°C. Spotřebujte do 3 měsíců od otevření. Ojedinělý případný výskyt bílých sraženin je způsoben dlouhodobým skladováním nebo výkyvy teplot a neovlivňuje kvalitu a účinnost přípravku.

6. Obsah Balení a další informace

Balení:
30+10 cps, 60 cps / 120 ml, 250 ml

Výrobce:

PLEURAN, s.r.o., Peterská 16A, 821 03 Bratislava, SK,
Tel.: +421 2 5341 5577, e-mail: info@imunoglukan.sk, www.imunoglukan.com/cz

Vitamin C 100 mg (125% RVH*) 200 mg (250% RVH*) 300 mg (375% RVH*)
Imunoglukan® 100 mg (RVH* neurčena) 200 mg 300 mg

Imunoglukan sirup

Imunoglukán doplněk stravy je určen k posílení obranyschopnosti organismu při infekcích a alergických stavech, podávání antibiotik, radioterapii a chemoterapii, stavech vyčerpání, včetně psychické zátěže a stresu.

1. Charakteristika:

Imunoglukan je přípravek obsahující beta-(1,3/1,6)-D-glukan, imunomodulační látku ze skupiny tzv. glukanů. Imunoglukan působí také protialergicky – tím, že ovlivňuje imunitní systém, vstupuje i do procesu vzniku alergie, jejíž rozvoj potlačuje. Glukany například urychlují hojení ran a podporují obnovu krvinek. Tím, že podporují snížení koncentrace LDL-cholesterolu, působí proti vzniku aterosklerózy.

Svým potlačujícím vlivem na kyslíkové radikály působí glukany antioxidačně, zpomalují stárnutí tkání a zvyšují ochranu před škodlivým zářením. Ovlivňují i činnost slinivky břišní a podporují produkci inzulinu. Beta-(1,3/1,6)-D-glukan je polysacharid, jenž se u v přírodě vyskytuje v houbě hlívě ústřičné, z níž se pro přípravek Imunoglukan získává.

2. Další informace

Výrobce:

Pleuran s.r.o. , Bratislava, Slovenská republika

Držitel registračního rozhodnutí:

inPHARM, spol s r.o., Praha, ČR

Složení – účinné látky:

1 ml sirupu obsahuje Beta-(1,3/1,6)-D-glukan (10 mg), Vitamin C – Ca-askorbát (10 mg)

3. Kontraindikace a nežádoučí účinky

V dosavadních studiích nebyly popsány žádné závažnější vedlejší účinky beta-(1,3/1,6)-D-glukanu ve srovnání s placebem. Přípravek Imunoglukan je kontraindikován u osob s transplantovanými orgány. Přípravky řady Imunoglukan nejsou určeny pro děti do tří let věku.

Těhotenství a kojení:

O vhodnosti užívání sirupu Imunoglukan v těhotenství a v průběhu kojení se poraďte se svým lékařem.

4. Doporučené dávkování

Doporučuje se užívat 1 ml sirupu Imunoglukan na 5 kg tělesné hmotnosti 1krát denně (ráno nalačno), (minimálně 2-3 měsíce). Dávku je možné zdvojnásobit při počínajících infekcích a při oslabení obranyschopnosti organismu. Zvýšenou dávku je třeba užívat minimálně 3 dny (ráno nalačno nebo večer před spaním).

5. Upozornění

Přípravek Imunoglukan neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určen dětem do 3 let.

6. Uchovávání

Přípravek Imunoglukan uchovávejte v suchu, chráněn před světlem při teplotě od 10 do 25°C. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

120 ml


top