Jablečná dieta

Jablečná dieta

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 3 kg za 3 dny

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

S podzimním obdobím je spojena i úroda jablek. V současné době bývá úroda jablek poměrně velká, a proto byste toho měli využít. Jablečná dieta se drží pouze tři dny, během nichž budete jíst pouze jablka. Za tuto krátkou dobu očistíte organismus a vyplavíte z něj škodlivé toxiny. Zhubnout můžete díky konzumaci jablek až 3 kilogramy. Během těchto dnů máte povolenou konzumaci pouze jablek, žádné jiné potraviny jíst nesmíte. Jablka jsou zdravá a detoxikují váš organismus. Tuto dietu dokonce doporučoval i jasnovidec Edgar Cayce.

Za jeden den je povoleno 10 až 12 jablek. Je pouze na vás, jakou budete jíst odrůdu jablek. Kromě toho, že jablka obsahují celou řadu vitaminů a vlákninu, vás navíc zasytí a nebudete mít dlouhou dobu hlad. Dokonce jsou schopna snižovat cholesterol v krvi. Při jablečné dietě nesmíte zapomínat na pitný režim. Denně vypijte až dva litry neslazených tekutin či bylinkových čajů.

Jakmile budete dietu končit, tak si třetí den večer dejte lžíci olivového oleje, který zajistí pročištění vašeho těla.

Jablka si můžete upravovat podle chuti. Doporučujeme jíst hlavně syrová jablka, která obsahují nejvíce vitamínů. Ale můžete si je i zapéct, uvařit, nebo usušit. Jablka si můžete také ochutit a k tomu doporučujeme skořici či anýz. Vyhněte se cukru či soli.

Jablkovou dietu byste měli držet alespoň dvakrát do roku. Během diety se tělo očistí a zbaví se škodlivin, které v těle kolují.

Co jíst při dietě?

Jak už samotný název napovídá, při jablečné dietě jsou povolena pouze jablka. Nezáleží na odrůdách, výběr odrůd je pouze na vás. Můžete vyzkoušet během diety několik různých odrůd jablek.

Co nejíst?

Během tří dnů, kdy jablečná dieta trvá, byste neměli konzumovat žádné jiné potraviny kromě jablek.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou je, že dieta je poměrně levná. A ještě levněji vyjde jablečná dieta člověka, který pěstuje jablka na zahradě. Jelikož je jídelníček jednotvárný, protože můžete jíst jen jablka, je dieta krátkodobá. Spíše se jedná o detoxikační program, než o dietu, která by měla vést k trvalému hubnutí.

Praktický tip

Denně vypijte minimálně dva litry neslazených tekutin. Dieta je krátkodobá a slouží hlavně k detoxikaci organismu.

Jablečná dieta
3.7 (74.12%) 17 hlasování

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top