Jogurtová dieta

Jogurtová dieta

Jogurtová dieta
Byla vám stránka užitečná? Přidejte hodnocení!

Do skupiny krátkodobých diet spadá také dieta jogurtová. Jak už vyplývá ze samotného názvu, během této diety budete konzumovat převážně jogurt.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 3 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Jogurtová dieta trvá pouhé tři dny a během těchto dnů byste měli jíst převážně jogurt. Právě jogurt obsahuje řadu bílkovin a vápník. Do jídelníčku můžete navíc zařadit ještě ovoce a zeleninu, která obsahuje spoustu vitaminů a minerálních látek, jež jsou pro organismus velmi důležité. Během jogurtové diety hlady trpět nebudete a není zakázána ani konzumace sacharidů.

Během tří dnů, co se jogurtová dieta drží, můžete zhubnout až 3 kilogramy. Ale jogurtová dieta není d dieta jako taková, ale jedná se spíše o odlehčovací detoxikační kúru. Doporučujeme do jídelníčku zařadit hlavně probiotické jogurty, jejich energetická hodnota nepřesahuje hranici 420 kJ/100 g. Díky jogurtové dietě odlehčíte stravu a zlepšíte si také trávení díky zvýšenému příjmu probiokultury.

Není od věci propojit jogurt s vlákninou. Touto kombinací dobře nastartujete ráno své tělo a dodáte mu potřebnou energii. Do jogurtu si tak můžete přidat například ovesné vločky, nebo müsli. Pokud preferujete ovoce, přidejte si do jogurtu jahody či jablko. A jogurt je možné přidávat také například do zeleninových salátů. Fantazii se meze nekladou.

Denně byste měli jíst tři jídla, ale je možné si mezi tato hlavní jídla přidat i menší porce (opět nejlépe s jogurtem).

Co jíst při dietě?

Jídelníček jogurtové diety povoluje probatické jogurty, zeleninu a ovoce, ovesné vločky, kuřecí maso, krůtí maso, brambory, ryby, rýži, celozrnný chleba a polévky.

Ukázkový jídelníček

  • Snídaně: jogurt s ovesnými vločkami
  • Oběd: přírodní kuřecí řízek s bramborami, tzatziki
  • Večeře: těstovinový salát s vejcem a jogurtem

Praktický tip

Doporučujeme kupovat probiotické jogurty, které udrží ve střevech přirozenou mikroflóru. Nezapomínejte ani na pitný režim.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top