Jogurtová dieta

Jogurtová dieta

Do skupiny krátkodobých diet spadá také dieta jogurtová. Jak už vyplývá ze samotného názvu, během této diety budete konzumovat převážně jogurt.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 3 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Jogurtová dieta trvá pouhé tři dny a během těchto dnů byste měli jíst převážně jogurt. Právě jogurt obsahuje řadu bílkovin a vápník. Do jídelníčku můžete navíc zařadit ještě ovoce a zeleninu, která obsahuje spoustu vitaminů a minerálních látek, jež jsou pro organismus velmi důležité. Během jogurtové diety hlady trpět nebudete a není zakázána ani konzumace sacharidů.

Během tří dnů, co se jogurtová dieta drží, můžete zhubnout až 3 kilogramy. Ale jogurtová dieta není d dieta jako taková, ale jedná se spíše o odlehčovací detoxikační kúru. Doporučujeme do jídelníčku zařadit hlavně probiotické jogurty, jejich energetická hodnota nepřesahuje hranici 420 kJ/100 g. Díky jogurtové dietě odlehčíte stravu a zlepšíte si také trávení díky zvýšenému příjmu probiokultury.

Není od věci propojit jogurt s vlákninou. Touto kombinací dobře nastartujete ráno své tělo a dodáte mu potřebnou energii. Do jogurtu si tak můžete přidat například ovesné vločky, nebo müsli. Pokud preferujete ovoce, přidejte si do jogurtu jahody či jablko. A jogurt je možné přidávat také například do zeleninových salátů. Fantazii se meze nekladou.

Denně byste měli jíst tři jídla, ale je možné si mezi tato hlavní jídla přidat i menší porce (opět nejlépe s jogurtem).

Co jíst při dietě?

Jídelníček jogurtové diety povoluje probatické jogurty, zeleninu a ovoce, ovesné vločky, kuřecí maso, krůtí maso, brambory, ryby, rýži, celozrnný chleba a polévky.

Ukázkový jídelníček

  • Snídaně: jogurt s ovesnými vločkami
  • Oběd: přírodní kuřecí řízek s bramborami, tzatziki
  • Večeře: těstovinový salát s vejcem a jogurtem

Praktický tip

Doporučujeme kupovat probiotické jogurty, které udrží ve střevech přirozenou mikroflóru. Nezapomínejte ani na pitný režim.

Jogurtová dieta
1 (20%) 1 hlasování

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top