Kvíz: Víte, jaké hygienické zásady dodržovat během pandemie?

V současné době, kdy celým světem otřásá pandemie rychle se šířícího koronaviru, je jednou z největších zbraní společnosti prevence. Aby se zamezilo další a další nákaze, je nutné dodržovat určité hygienické návyky. Ty by v porovnání s běžným životem měli být o poznání přísnější. Znáte je? Otestujte si své znalosti v našem kvízu.

Více informací

Kvíz: Znáte inkubační dobu jednotlivých nemocí?

Inkubační doba je období mezi vstupem nákazy do organismu a vypuknutím nemoci. Její délka se u jednotlivých onemocnění velmi různí, což hraje velice podstatnou roli při šíření nebezpečných nemocí. Nakažený člověk během tohoto období totiž zpravidla nejeví žádné příznaky. Tušíte, jaká je inkubační doba jednotlivých infekčních nemocí? Otestujte si své znalosti v našem kvízu!

Více informací

Kvíz: Poznáte gynekologická onemocnění?

Když ženu pobolívá břicho, velmi často tyto obtíže souvisejí s pohlavními orgány, zvláště v případě, pokud se tyto nepříjemné pocity soustředí v oblasti podbřišku. Nemocí, kterými mohou pacientky trpět, je celá řada, a některé z nich mohou mít velice nespecifické příznaky. Tušíte, jak od sebe jednotlivé obtíže rozeznat? Otestujte si své znalosti v našem kvízu.

Více informací

Kvíz: Co víte o civilizačních chorobách?

Rakovina, infarkt anebo cukrovka. Nemoci, na které každoročně zemřou tisíce Čechů, si částečně můžeme sami. Na jejich vzniku se totiž podílí nevhodná strava, nadměrný stres i nadměrná konzumace alkoholu. Co o civilizačních chorobách víte? Otestujte si své vědomosti v našem kvízu.

Více informací

Kvíz: Vyznáte se ve schizofrenii a jejích příznacích?

schizofrenie

Jen málokterá nemoc je opředena tolika mýty jako schizofrenie. Lidé, kteří s ní nepřišli přímo do styku, mají totiž velmi zkreslené představy o tom, v čem onemocnění spočívá a jak se projevuje. Pacienta, který touto duševní chorobou trpí, od zdravých jedinců na první pohled přitom zpravidla ani nepoznáte. Co o schizofrenii víte vy? Otestujte si své znalosti […]

Více informací

Kvíz: Poznáte nemoci trávicí soustavy?

Trávicí soustava má spoustu důležitých funkcí. Od rozmělňování potravy přes její vstřebávání až po vylučování nestrávených zbytků ven z těla. Tento složitý proces si ale žádá správné fungování všech zapojených orgánů. Nemocí a poruch, které je mohou postihnout, je přitom celá řada. Myslíte, že je poznáte? Otestujte si své znalosti v našem kvízu!

Více informací

Kvíz: Co víte o poruchách příjmu potravy?

Koukají na nás z televize, sociálních sítí i předních stran módních časopisů. Není tedy divu, že za ideál krásy dnes většina lidí považuje vyhublé modelky, které díky retuši postrádají jakoukoli chybu. A právě tato posedlost dokonalým vzhledem, který často nemá ani reálný základ, vede k tomu, že si ženy i muži připadají méněcenní. V důsledku toho se […]

Více informací

Kvíz: Co víte o koronavirech?

Koronavirus momentálně patří k nejvyhledávanějším výrazům na internetu, a to zejména nejnovější forma dočasně pojmenovaná jako 2019-nCoV. Ta se poprvé objevila na konci minulého roku v Číně a koncem ledna 2020 se jí nakazilo více než 5000 lidí. Nejedná se přitom o první hlášený virus tohoto typu. V minulosti se objevili i podobné formy viru zvané SARS a […]

Více informací

1 2 3 7
top