Kvíz: Vyznáte se v lékařských zkratkách?

kvíz_lékařské zkratky

Pohlavní soustava představuje soubor vnitřních a vnějších orgánů u mužů i žen, jejichž hlavním účelem je rozmnožování. Vzhledem ke své zásadní roli v přežití druhu lze říci, že reprodukční orgány patří mezi nejdůležitější soustavy v celém těle. Víte, kdy se začínají tvořit spermie nebo kde dochází k oplodnění vajíčka? Vyzkoušejte náš kvíz.

Více informací

Kvíz: Co víte o pohlavní soustavě?

Kviz_pohlavni soustava

Pohlavní soustava představuje soubor vnitřních a vnějších orgánů u mužů i žen, jejichž hlavním účelem je rozmnožování. Vzhledem ke své zásadní roli v přežití druhu se mnoho vědců domnívá, že reprodukční orgány patří mezi nejdůležitější soustavy v celém těle. Víte, kdy se začínají tvořit spermie nebo kde dochází k oplodnění vajíčka? Vyzkoušejte náš kvíz.

Více informací

Kvíz: Co víte o smyslové soustavě člověka?

kviz_smysly

Zrak, zvuk, vůně, chuť a dotek. To jsou smysly, kterými lidské tělo přijímá a zpracovává informace o vnějším světě, aby mohlo reagovat, komunikovat a udržovat tělo zdravé a v bezpečí. Velká část těchto vjevmů prochází smyslovými orgány, jako jsou oči, uši, nos, jazyk a kůže. Víte ale například, kolik vůní dokáže lidský nos rozpoznat nebo […]

Více informací

Kvíz: Znáte nejhorší nemoci v historii lidstva?

Kvíz_nejhorší nemoci

Každá epidemie nám svým způsobem připomíná nemoci, s nimiž lidstvo již v minulosti bojovalo. Ty se tak staly neodmyslitelnými milníky naší historie, na které bychom právě kvůli jejich tragické povaze neměli zapomínat. Některé nemoci se podařilo zcela vymýtit a jiné alespoň částečně. Myslíte, že máte přehled o nejhorších nemocech v historii lidstva? 

Více informací

Kvíz: Co víte o první pomoci?

kviz_prvni pomoc

Někdy nastanou chvíle, ve kterých o lidském životě rozhodují i pouhé vteřiny. Právě z tohoto důvodu je dobré vědět, kdy zasáhnout a jak v určitých případech jednat. Někdy vás může třeba štípnout včela a jindy se pro změnu můžete stát svědkem dopravní nehody. Víte, jak se v takových momentech zachovat? Vyzkoušejte si náš kvíz.

Více informací

Kvíz: Co víte o nejznámějších nemocech?

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik na světě existuje nemocí? Po konkrétním čísle byste pravděpodobně pátrali jen stěží. Spočítat ty choroby, které všichni dobře známe, už zní o něco reálněji. Chřipka, rýma anebo zápal plic? Co o těchto zdravotních komplikacích vlastně víte? Otestujte si své dovednosti v našem kvízu.  

Více informací

Kvíz: Co víte o infarktu myokardu?

Infarkt myokardu patří mezi obávané důsledky ischemické choroby srdeční a každý rok vezme život statisícům pacientů. Vzniku potíží lze přitom do určité míry předejít. Tušíte, jak se této zákeřné komplikaci vyhnout, koho postihuje nejčastěji a jaké jsou nejčastější příznaky infarktu? Otestujte si znalosti v našem kvízu!

Více informací

Kvíz: Znáte funkci jednotlivých hormonů?

Řídí náš metabolismus, chrání nás před nebezpečím a mohou za to, jaké partnery si vybíráme. Hormony jsou nenahraditelnou součástí lidského organismu, který by bez jejich přítomnosti nemohl správně fungovat. Tušíte, jakou mají jednotlivé látky funkci? Otestujte si své vědomosti v našem kvízu!

Více informací

Kvíz: Poznáte nemoci podle lidových názvů?

Padoucnice, psotník i tanec svatého Víta. Ačkoli se jejich název v průběhu let několikrát měnil, jsou s námi tak dlouho, kam jen lidská paměť sahá. Tušíte, jak dnes běžně známé nemoci označovaly naše babičky a dědečkové? Otestuje si své vědomosti v našem kvízu!

Více informací

Kvíz: Co víte o chorobných závislostech?

Sledování televize, hraní počítačových her anebo záliba v alkoholu. Závislost může mít mnoho podob. A ačkoli zprvu začíná nenápadně, dokáže obrátit naruby život nejednoho člověka. Tušíte, jak se nazývají nejznámější závislosti nebo jakou roli hrají v tomto případě hormony? Vyzkoušejte si své vědomosti v našem kvízu.

Více informací

1 2 3 9
top