Kvíz: Víte, jaké nemoci na vás číhají během podzimu?

Stejně jako k podzimu patří sběr ořechů, pouštění draka a teplý jablečný závin, jsou jeho neodmyslitelnou součástí také nejrůznější nemoci. S nízkými teplotami a sychravým počasím totiž klesá i lidská imunita, kterou je třeba do boje s bakteriemi a viry pořádně vyzbrojit. Víte ale, proti čemu stojí? Zkuste si kvíz.

Více informací

Kvíz: Kolik kalorií obsahuje jídlo z fastfoodu?

Burger si dáte jen výjimečně nebo se ve fastfoodech stravujete pravidelně? Tak či onak, jistě neuškodí vědět co přesně si pouštíte do těla. Big Mac, Texas Burger nebo neškodně se tvářící Caesar bageta?  Některá jídla obsahují mnohem více kalorií, než možná tušíte. Ověřte své znalosti v našem kvízu?

Více informací

Kvíz: Co víte o očkování?

Očkování už dlouho rozděluje společnost na dva znepřátelené tábory. Zatímco jeho odpůrci tvrdí, že způsobuje vážné zdravotní komplikace, příznivci tato tvrzení vyvracejí a vyzdvihují jeho důležitost. Co o očkování víte vy? Vyzkoušejte si své znalosti v našem kvízu.

Více informací

Kvíz: Poznáte známky alkoholismu?

Není tajemstvím, že Češi patří k národům, které alkoholu holdují plnými doušky. Popíjejí ho v hospodě během hokejových utkání, sahají po něm u příležitosti oslav a jedno či dvě chlazené si rádi dopřejí i uprostřed parného dne. Hranice mezi pravidelnou konzumací a alkoholismem je však poměrně tenká. Poznat, že jde do tuhého navíc není úplně snadné. Zvládli […]

Více informací

Kvíz: Co víte o antikoncepci a jejích účincích?

Téma užívání hormonální antikoncepce stále vyvolává spory mezi jejími příznivci a odpůrci. Zatímco jedni tvrdí, že je zdrojem zdravotních problémů, druzí se opírají o gynekology a jejich tvrzení, že v mnoha ohledech naopak působí jako prevence. Tak či onak, její nespornou výhodou je bránění nechtěnému těhotenství. Víte, na jakém principu fungují různé druhy antikoncepce a v čem […]

Více informací

Kvíz: Jak dobře znáte své vlastní smysly?

Život bez smyslů si dokáže představit jen málokdo. Díky nim se orientujeme v prostoru, posloucháme oblíbenou hudbu nebo si můžeme poklábosit s přáteli nad šálkem chutné kávy. Věděli jste ale, že zrak, sluch, čich, chuť a hmat nejsou jediné naše smysly? A tušíte, kolik je lidské oko schopno rozeznat barev? Zkuste si náš kvíz. 

Více informací

Kvíz: Vyznáte se v psychických poruchách?

Psychické poruchy jsou dodnes tématem, o kterém se velká spousta lidí stydí mluvit. Trpí jimi přitom značná část populace, která se často cítí nepochopená, a to hlavně kvůli nedostatečné informovanosti svého okolí. A jak jste na tom vy? Co o mentálních nemocech víte?

Více informací

Kvíz: Znáte funkci jednotlivých vitamínů?

Jejich nedostatek je pro náš organismus nebezpečný a nadbytek některých z nich zrovna tak. Řeč je o vitamínech, které jsou nezbytné pro správnou funkci životně důležitých orgánů. Většinu z nich si ale tělo nedokáže samo vytvářet, je tedy potřeba je získávat prostřednictvím stravy. Víte, v čem se jednotlivé vitamíny nachází a jaká je jejich funkce?

Více informací

Kvíz: Co víte o spánku?

Během snění můžeme vymyslet revoluční vynález, vidět i když jsme slepí nebo zažít intenzivní orgasmus. Víte ale, kolik hodin spí průměrný Čech nebo jaká je nejdelší doba zaznamenaná bez spánku? Otestujte si své znalosti v našem kvízu. 

Více informací

Kvíz: Vyznáte se v dietách?

Štíhlá postava je snem snad každé ženy. A během plavkové sezóny po ní touží o to víc. Uchylují se proto k nejrůznějším dietám. Ty ale už dávno nespočívají jen v hladovění a redukci nezdravých potravin. Nápady, jak zhubnout mají dnes zcela jiný rozměr. Víte jaký? Zkuste si kvíz.

Více informací

1 2 3 5
top