Kvíz: Co víte o nejznámějších nemocech?

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik na světě existuje nemocí? Po konkrétním čísle byste pravděpodobně pátrali jen stěží. Spočítat ty choroby, které všichni dobře známe, už zní o něco reálněji. Chřipka, rýma anebo zápal plic? Co o těchto zdravotních komplikacích vlastně víte? Otestujte si své dovednosti v našem kvízu.  

Více informací

Kvíz: Co víte o infarktu myokardu?

Infarkt myokardu patří mezi obávané důsledky ischemické choroby srdeční a každý rok vezme život statisícům pacientů. Vzniku potíží lze přitom do určité míry předejít. Tušíte, jak se této zákeřné komplikaci vyhnout, koho postihuje nejčastěji a jaké jsou nejčastější příznaky infarktu? Otestujte si znalosti v našem kvízu!

Více informací

Kvíz: Znáte funkci jednotlivých hormonů?

Řídí náš metabolismus, chrání nás před nebezpečím a mohou za to, jaké partnery si vybíráme. Hormony jsou nenahraditelnou součástí lidského organismu, který by bez jejich přítomnosti nemohl správně fungovat. Tušíte, jakou mají jednotlivé látky funkci? Otestujte si své vědomosti v našem kvízu!

Více informací

Kvíz: Poznáte nemoci podle lidových názvů?

Padoucnice, psotník i tanec svatého Víta. Ačkoli se jejich název v průběhu let několikrát měnil, jsou s námi tak dlouho, kam jen lidská paměť sahá. Tušíte, jak dnes běžně známé nemoci označovaly naše babičky a dědečkové? Otestuje si své vědomosti v našem kvízu!

Více informací

Kvíz: Co víte o chorobných závislostech?

Sledování televize, hraní počítačových her anebo záliba v alkoholu. Závislost může mít mnoho podob. A ačkoli zprvu začíná nenápadně, dokáže obrátit naruby život nejednoho člověka. Tušíte, jak se nazývají nejznámější závislosti nebo jakou roli hrají v tomto případě hormony? Vyzkoušejte si své vědomosti v našem kvízu.

Více informací

Kvíz: Vyznáte se v poruchách učení?

Poruchy učení ztrpčují život mnoha dětem na celém světě. Ty mají jejich vlivem zpravidla problémy s gramatikou, rozpoznáváním hlásek i počítáním. Ačkoli tento problém nijak nesouvisí se stupněm inteligence, tyto děti bývají mylně označovány jako méně chytré. Často také čelí posměchu ze strany svých spolužáků. Co dalšího o poruchách učení víte? Zkuste si kvíz!

Více informací

Kvíz: Co víte o zápalu plic?

Zápal plic je infekční onemocnění, kterému může ale nemusí předcházet fyzické vyčerpání, stres i nemoc horních dýchacích cest. Zpravidla bývá doprovázen dušností, která je způsobena přítomným hlenem, který zčásti uzavře plicní sklípky, čímž znemožní volný přístup kyslíku do krve. Co dalšího o této nevyzpytatelné nemoci víte? Zkuste si kvíz.

Více informací

Kvíz: Co víte o bipolární poruše?

Nálady se u lidí střídají neustále, u některých jedinců dokonce velice často. Ale zatímco u zdravých lidí má jejich nálada většinou nějaký důvod, pacienti trpící bipolární poruchou prožívají manické a depresivní stavy bez zjevné příčiny. Trpí jimi navíc v horizontu několika dní, týdnů či dokonce měsíců. Co o této psychické nemoci víte? Zkuste si kvíz!

Více informací

Kvíz: Co víte o lidském chrupu?

Kromě toho, že je lidský chrup potřebný k trhání a rozmělňování potravy, je také naší vizitkou. Právě zuby totiž patří k věcem, kterých si na nás ostatní všímají jako první. Správná péče o ně je tedy velice důležitá. Víte, jak seo svůj chrup starat anebo jaké mu hrozí nemoci? Vyzkoušejte si náš kvíz a zjistěte, co všechno […]

Více informací

Kvíz: Znáte příčiny jednotlivých nemocí?

Méně i více vážných nemocí, které nás ohrožují, existuje ohromné množství. A když už nás některá z nich skolí, zpravidla se zaměřujeme na její léčbu. Zamysleli jste se ale někdy pořádně nad tím, co těmto problémům předchází? Že ano? Pak si své znalosti můžete otestovat v našem kvízu!

Více informací

1 2 3 8
top