Kvíz: Co víte o angíně?

Pocit vyčerpanosti, horečka a především otravná bolest v krku. Angína minimálně jednou za život skolí každého z nás. Koneckonců patří k nejběžnějším nemocem vůbec. A ačkoli je typická hlavně pro děti, velice běžně postihuje i dospělé. Co o tomto onemocnění víte? Otestuje si své vědomosti v našem kvízu. 

Více informací

Kvíz: Znáte genetické nemoci?

Faktorů, na jejichž základě se u lidí objevují jednotlivé nemoci, je celá řada. Chřipka může přijít v reakci na prochladnutí organismu, angína po kontaktu s nakaženým a neštovice po návštěvě dětského kolektivu. Pak je tu však skupina chorob, jejichž rozvoj neovlivníme, ať uděláme cokoli. Dispozici k ní nám totiž předají už naši rodiče. Už jste slyšeli o […]

Více informací

Kvíz: Víte, jak pečovat o svůj imunitní systém?

Kromě toho, že je podzim typický padajícím listím a pohádkově barevnými korunami stromů, představuje také zatěžkávající zkoušku pro náš imunitní systém. Ten se totiž musí vypořádat se sychravým počasím a nemocemi hromadícími se v prostředcích hromadné dopravy. Abychom zůstali fit, je potřeba obranyschopnost trochu povzbudit. Tušíte jak? Zkuste si kvíz. 

Více informací

Kvíz: Poznáte, jaké onemocnění kůže je na obrázku?

Lidská kůže má řadu nenahraditelných funkcí. Tvoří bariéru mezi naším organismem a vnějším světem, reguluje tělesnou teplotu a chrání nás před ultrafialovým zářením. A kromě toho, že se na ní často odráží náš zdravotní stav, může také sama onemocnět. Atopický ekzém, akné nebo pásový opar. Možnosti je mnoho. Poznáte, o jakou nemoc se jedná na […]

Více informací

Kvíz: Znáte vlastnosti lidských vlasů?

Že jsou vlasy jen znakem krásy? Kdepak. Říká se, že na základě jejich vzhledu lze určit stav lidského organismu. A pokud by se na ně odborník podíval pod mikroskopem, dokázal by s přehledem odhadnout i to, v jakém prostředí žijete, nebo jaké látky si pouštíte do těla. Překvapeni? Je toho mnohem víc. Zkuste si kvíz! […]

Více informací

Kvíz: Víte, jaké nemoci přenáší váš domácí mazlíček?

Považujete svého mazlíčka za právoplatného člena rodiny, spíte s ním v posteli a dovolujete mu mlsat z vašeho talíře? Možná byste měli zbystřit. V tělech domácích zvířat totiž žije celá řada mikroorganismů, které mohou člověku způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Tušíte jaké? Otestujte si své znalosti v našem kvízu.

Více informací

Kvíz: Víte, jaké nemoci na vás číhají během podzimu?

Stejně jako k podzimu patří sběr ořechů, pouštění draka a teplý jablečný závin, jsou jeho neodmyslitelnou součástí také nejrůznější nemoci. S nízkými teplotami a sychravým počasím totiž klesá i lidská imunita, kterou je třeba do boje s bakteriemi a viry pořádně vyzbrojit. Víte ale, proti čemu stojí? Zkuste si kvíz.

Více informací

Kvíz: Kolik kalorií obsahuje jídlo z fastfoodu?

Burger si dáte jen výjimečně nebo se ve fastfoodech stravujete pravidelně? Tak či onak, jistě neuškodí vědět co přesně si pouštíte do těla. Big Mac, Texas Burger nebo neškodně se tvářící Caesar bageta? Některá jídla obsahují mnohem více kalorií, než možná tušíte. Ověřte své znalosti v našem kvízu.

Více informací

Kvíz: Co víte o očkování?

Očkování už dlouho rozděluje společnost na dva znepřátelené tábory. Zatímco jeho odpůrci tvrdí, že způsobuje vážné zdravotní komplikace, příznivci tato tvrzení vyvracejí a vyzdvihují jeho důležitost. Co o očkování víte vy? Vyzkoušejte si své znalosti v našem kvízu.

Více informací

Kvíz: Poznáte známky alkoholismu?

Není tajemstvím, že Češi patří k národům, které alkoholu holdují plnými doušky. Popíjejí ho v hospodě během hokejových utkání, sahají po něm u příležitosti oslav a jedno či dvě chlazené si rádi dopřejí i uprostřed parného dne. Hranice mezi pravidelnou konzumací a alkoholismem je však poměrně tenká. Poznat, že jde do tuhého navíc není úplně snadné. Zvládli […]

Více informací

1 2 3 5
top