Melounová dieta

Melounová dieta

Jak už samotný název napovídá, během této diety budete jíst meloun. A díky tomu zhubnete denně až 1 kilogram.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45

Zhubnutí za měsíc: 3 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Meloun je ideální potravina sloužící k redukci váhy. Meloun je velmi oblíbený zejména v letním období. Melounová dieta povoluje v jídelníčku hlavně meloun, který je charakteristický vysokým obsahem vody a nízkou energetickou hodnotou (70 až 130 kJ).

Budete-li během celého dne jíst pouze meloun, sníží se vám váha za jeden den o jeden kilogram. Ale pozor, při této dietě nebudete hubnout tuk, ale dochází k odvodnění těla. Melounová dieta je spíše očistná kúra, během níž se tělo zbavuje škodlivých látek a odplavuje je z těla ven. Tuto dietu držte maximálně tři dny, nikoliv více.

Během melounové diety můžete konzumovat jakýkoliv typ melounu, protože všechny druhy jsou velmi nízkokalorické. Do těla se tak nedostanou žádné kalorické potraviny. Denně byste si měli dát až pět porci melounu, a to v pravidelně rozvrženou dobu. A nezapomínejte ani na pitný režim. Denně vypijte alespoň tři litry neslazených tekutin.

Melounová dieta je určena pouze lidem, kteří chtějí za krátkou dobu zhubnout do plavek, nebo do šatů. Tuto dietu rozhodně nedoporučujeme k delšímu dodržování, protože po třech dnech by mohlo být ohroženo vaše zdraví. Za pouhé tři dny s melounovou dietou zhubnete až tři kilogramy.

Co jíst při dietě?

Melounová dieta povoluje v jídelníčku všechny druhy melounů.

Výhody a nevýhody

Melounová dieta má jak své výhody, tak i nevýhody. Pozitivní stránkou je, že během krátké doby zhubnete tři kilogramy. Ale má to také svou daň. Tato dieta se musí držet pouze krátkou dobu, jinak se to negativně projeví na vašem zdraví.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

top