5 nejlepších léků na imunitu – Jak se v zimě bránit proti rozmarům počasí?

Léky a doplňky na imunitu

Naše imunita dostává v průběhu zimních měsíců pořádně zabrat. Všichni okolo jsou pořád nemocní a neustálé přechody z tepla do zimy a zase zpátky situaci rozhodně nevylepšují. Pokud u vás snadno propuknou různá nachlazení, rýmy a virózy, může to znamenat, že váš imunitní systém je oslabený a nepracuje tak, jak by měl. Jaké doplňky na imunitu vám zaručeně pomohou?

Imunitní systém v lidském těle zajišťuje rozpoznání a likvidaci cizích struktur, mezi které se řadí také různé bakterie a viry. Posilnit ho můžete například díky vhodně zvoleným potravinám, k dispozici jsou ale také speciální léky a doplňky stravy, které vám pomohou bránit organismus proti okolním škodlivým vlivům.

Celaskon

Vhodným léčivým přípravkem pro posílení imunity v průběhu zimních měsíců je Celaskon. Ten se užívá především k prevenci a léčbě stavů, kdy organismus vykazuje nedostatek vitaminu C. Dále také zvyšuje odolnost při infekčních onemocněních, jako je chřipka a nachlazení, a pomáhá zmírnit a zkrátit jejich příznaky.

Přísun vitaminu C je pro lidský organismus velmi důležitý, protože napomáhá zdravému růstu kostí, zubů, dásní, krevních cév a chrupavky. Kromě toho je potřebný také pro hojení ran a normální imunitní odpověď na infekci. Měli by ho užívat především starší lidé, děti během intenzivního růstu nebo třeba kuřáci, lidé při nadměrné fyzické a psychické zátěži, či obyvatelé velkých měst.

Celaskon je na trhu dostupný v mnoha různých variantách, nejčastěji se užívá ve formě tobolek, rozpustných pastilek, horkých nápojů či šumivých tablet. Dobrou zprávou je, že po poradě s lékařem mohou většinu přípravků Celaskon používat také děti a je vhodný i pro těhotné a kojící ženy.

Wobenzym

Lék s názvem Wobenzym se používá na podporu imunitního systému, urychluje průběh zánětu a působí podpůrně také u zánětů chronických. Na rozdíl od některých dalších přípravků je vhodný nejen při léčbě již vzniklých problémů, ale působí vhodně i jako prevence. Na českém trhu se pohybuje již více než 25 let a je volně dostupný bez lékařského předpisu.

Wobenzym se prodává ve formě enterosolventních tablet. Můžete si vybrat balení s obsahem 40, 200, 300 nebo dokonce 800 pilulek. Jeho základem je kombinace vhodně sestavených enzymů, které účelně ovlivňují imunitu. Dále má vliv také na rozpouštění krevních sraženin, zkracuje dobu hojení po úrazech, urychluje vstřebávání otoků a zmírňuje bolest.

Penoxal

Pokud jste neustále nachlazení, vyplatí se zkusit také přírodní doplněk stravy s názvem Penoxal. Ten totiž obsahuje patentovanou látku Biocol a díky svému složení v kombinaci s Beta-glukanem a vitaminem C má pozitivní vliv na správnou funkci imunitního systému a prevenci různých onemocnění.

Přípravek Penoxal neobsahuje konzervační látky, chemické složky ani barviva. Najdete ho v balení 30, 60 nebo 120 kapslí. Kromě posílení imunitního systému snižuje také riziko vzniku rakoviny a podílí se na zmírnění nežádoucích účinků chemoterapie a radioterapie. Dále má tento léčivý přípravek uplatnění i v oblasti gynekologie a napomáhá správné funkci trávicího traktu.

Chlorella

Velmi oblíbeným přípravkem pro detoxikaci organismu je v posledních letech Chlorella. Tento doplněk stravy především pozitivně ovlivňuje imunitní systém, pomáhá proti únavě a stresu, ale také má příznivé účinky na některé kardiovaskulární problémy.

Chlorella je sladkovodní řasa, která se v přírodě vyskytuje v mnoha různých formách. Volně usušená bohužel kvůli své buněčné struktuře nevykazuje požadovaný účinek, je tedy nutné ji rozemlít a dále zpracovat. Poté je dostupná ve formě tablet či prášku, který je rozpustný ve vodě. Pokud budete tuto zelenou řasu užívat v dostatečném množství, v těle bude působit dlouhodobě a pomůže vám pročistit organismus a zbavit se škodlivin.

Preventan

V zimním období jsou ohrožené hlavně děti, které mají slabší imunitu než dospělí. Navíc se často nachází ve velkých dětských kolektivech, kde se nemoci rychle přenáší a dále šíří. Jejich obranyschopnost je proto nutné dlouhodobě posilovat.

Doplněk stravy s názvem Preventan obsahuje směs biologicky aktivních látek ProteQuine a zároveň také vitamin C. Díky tomu přispívá k normální funkci imunitního systému, snižuje míru únavy a vyčerpání. Přípravek je vhodný pro celou rodinu, najdete ho v několika variantách, nejčastěji však ve formě tablet, které si necháte rozpustit v ústech. Speciálně pro ty nejmenší je pak určený Preventan Junior, který je dostupný i jako sirup.

5 nejlepších léků na imunitu – Jak se v zimě bránit proti rozmarům počasí?
3.7 (74.19%) 31 hlasování

One comment

  • Pokud se problémy opakují, je nejlepší jednoznačně Wobenzym. Alespoň maminka se neustálých chřipek zbavila.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top