Optimální dieta dle Dr. Kwasniewskeho

Optimální dieta dle Dr. Kwasniewskeho

Autorem optimální diety je polský lékař Jan Kwaśniewski. Jeho dieta je založena na odlišných pravidlech, než která jsou obecně doporučována při jiných dietách.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: x kg

Cvičení k dietě: 2x až 3x týdně

Princip diety

Pod optimální dietou se podepsal polský lékař Jan Kwaśniewski, podle něhož by měl člověk snížit příjem sacharidů a zvýšit příjem tuků. Podle polského lékaře je tato dieta ideální nejen pro hubnutí, ale také pro zlepšení zdravotního stavu člověka. Měla by se stát řešením mnoha zdravotních potíží. Společně s Markem Chylińským vydali knihu pod názvem „Optimální dieta“, ve které je dieta popsána podrobně.

Není stanoven určitý počet dnů či týdnů, jak dlouho by se měla dieta držet. Měli byste optimální dietu vnímat jako celoživotní způsob stravování, který je podle knihy pro lidský organismus ideální. Díky jídelníčku optimální diety můžete být dlouhodobě zdraví a také se dieta postará o léčbu několika chorob, které jsou považovány za nevyléčitelné (Buergerova choroba, Bechtěrevova choroba, roztroušená skleróza, cukrovka, cirhóza jater, infekční onemocnění, glaukom, lupénka, astma atd.). S novým způsobem stravování budete cítit větší sílu, zlepšíte si náladu a v neposlední řadě také své zdraví.

Principem optimální diety je dodržovat správný poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Poměr živin by měl tedy být 1 : 2,5 až 3,5 : 0,5 (bílkoviny : tuky : sacharidy). Abyste pochopili, jak optimální dieta funguje, vysvětlíme si to na příkladu. Člověk, který váží 80 kilogramů, by měl denně přijmout 80 g bílkovin, 200 až 280 g tuků a 40 g sacharidů. Jak si můžete všimnout, sacharidů je nejméně.

Co jíst při dietě?

V jídelníčku by se měly objevit následující potraviny: vepřové, hovězí, kachní a husí maso, vejce, vnitřnosti, uzeniny, ryby (losos, makrela, sardinky), rostlinné oleje, mléčné výrobky, ořechy, semínka, koření, zelenina, houby, čistá voda, bylinkové čaje a tučné vývary.

Co nejíst?

Mezi nedoporučené potraviny při dietě patří: pečivo, těstoviny, moučníky, zákusky, obiloviny, luštěniny, sladkosti, sladké nápoje, ztužené tuky, rostlinné neztužené oleje, ovoce, marmelády a sůl.

Ukázkový jídelníček

  • Snídaně: omeleta
  • Oběd: smažená krkovice, menší brambor, dušená kapusta, dezert z Mascarpone a s jahodami
  • Večeře: tlačenka, vejce, zelenina

Praktický tip

Jídelníček obsahuje pouze tři porce, přičemž mezi jednotlivými jídly byste si měli dát přestávku čtyři až pěti hodin. Denně byste měli vypít také 2,5 litru neslazené vody.

Optimální dieta dle Dr. Kwasniewskeho
3.6 (71.11%) 9 hlasování

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top