Placeholder

Probio Adults B1+B2+B6 cps.20

139 

Popis

  • 1 probiotická kultura
  • 10 miliard životaschopných bakterií
  • Vitaminy B1+B2+B6

Dávkování: 1 kapsle denně

Lactobacillus plantarum

tvoří velmi důležitou část střevní mikroflóry. Redukuje nadýmání a bolesti břicha, celkově zlepšuje trávení. Udržuje střevní rovnováhu a významně se podílí při léčbě dráždivého tračníku.

Lactobacillus plantarum se vyznačuje schopností udržet se na vaginální sliznici a tím ji chrání před patogenními mikroorganismy.

Vitaminy

jsou důležité pro správnou funkci organismu. Jejich potřeba je velmi individuální a mění se i podle životního stylu jedince. Zdravá a správně připravená strava by měla obsahovat jejich dostatečné množství, ale v dnešní moderní hektické době ne vždy věnujeme patřičnou péči zdravému stravování (správné přípravě či skladování pokrmů). Tím může docházet ke snížení, eventuálně k nedostatku denního příjmu některého z vitaminů a mohou se projevovat nežádoucí příznaky (únava, snížená odolnost organismu, depresivní nálady, praskání kapilárních cév, vypadávání vlasů apod.).

Vitamin B1 /thiamin/  

patří do skupiny vitaminů B, což jsou ve vodě rozpustné látky, které v těle hrají významnou roli v celé řadě enzymových systémů. Potřeba thiaminu je vyšší u starších lidí, ve stresových situacích, i v období těhotenství a kojení. Thiamin je důležitý k růstu a obnově všech tělesných tkání, k  produkci energie a metabolismu cukrů i k látkové výměně. Je také důležitý ke správné činnosti srdce a nervového systému,  při brnění nohou, podporuje paměť, hlavně u nemocných s Alzheimerovou chorobou, zlepšuje náladu, podporuje stav čerstvosti a chuť k jídlu. Zvýšená potřeba thiaminu je u alkoholiků.

Vitamín B6 /pyridoxin/ 

patří mezi vitamíny skupiny B, je rozpustný ve vodě, urychluje chemické reakce v buňkách. Působí preventivně proti nervovým onemocněním, zlepšuje náladu u depresivních stavů, má také vliv na kvalitu kůže a významnou úlohu hraje také v tvorbě červených krvinek a protilátek. Pomáhá také při premenstruačním syndromu. Podle nových studií může dokonce snížit ranní nevolnosti u těhotných žen. Nedostatek vitamínu B6 se projevuje slabostí, podrážděním, cukáním víček, kožními projevy /suchost a záněty/, záněty sliznic ústní dutiny, dochází k brnění, křečím a mrazením v končetinách. Zvýšená potřeba vitamínu B6 je u žen užívajících hormonální antikoncepci, u pacientů léčených na tuberkulózu isoniasidem , u těhotných a kojících žen, u sportovců, u pacientů s nedostatkem červených krvinek a u alkoholiků. Vitamín B6 je rozpustný ve vodě, neukládá se v těle a je vylučován močí.

Vitamín B2 / riboflavin/  

je velmi důležitý pro dobrý stav kůže, očí, funkce srdce a dalších orgánů. Má významný vliv na metabolismus cukrů, tuků a aminokyselin, ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v organismu. Nedostatek vitamínu B2, způsobuje trhliny v ústních koutcích, bolest a pálení rtů, pálení jazyka, záněty dásní, pálení očí, a záněty spojivek. Dále chudokrevnost, světloplachost, poruchy funkce nervů. Nedostatek vitamínu B2 se může projevit také na psychice a intelektu – u dětí bylo popsáno zpomalení duševního vývoje a u dospělých poruchy osobnosti. Riboflavin je vhodné užívat, při uvedených obtížích, při užívání antikoncepce  nebo pokud je vaše strava chudá nebo založená na hotových výrobcích a rychlém občerstvení. Předávkování nehrozí, nadbytečný riboflavin je vylučován z těla ven.

Vitaminy skupiny B si tělo většinou nedokáže ukládat do zásoby, proto je třeba jejich denní přísun.

Složení: maltodextrin (plnidlo), stearan hořečnatý (pojivo), Vitamin B1 3 mg, Vitamin B2 1,3 mg, Vitamin B 6 1,6 mg, bakteriální kultura
Kapsle: želatina, E171 Titanium doixid – barvivo
Bakteriální kultura: Lactobacillus plantarum Rosel 1012 

Upozornění:

  • Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Nenahrazuje pestrou stravu.
  • Neobsahuje mléčný cukr (laktózu).
  • Obsahuje stopy sójových výrobků používaných při fermentaci.
  • Vhodné pro pacienty s bezlepkovou dietou.
  • Želatinové kapsle jsou rostlinného původu.

 Více informací.

top