Pětidenní sushi dieta

Pětidenní sushi dieta

Sushi je charakteristické nízkým glykemickým indexem. Sushi je stále oblíbenější a není divu, že byla sestavena také pětidenní sushi dieta.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 3 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Sushi je jedním ze symbolů Japonska. Sushi najdete v Japonsku na jídelníčcích v mnoha restauracích. A pokrmy ze syrových ryb jsou stále oblíbenější i v České republice. V porovnání s těžkými japonskými jídly je sushi méně kalorické. Vznikla také pětidenní sushi dieta, během níž konzumujete výhradně sushi. Po pěti dnech se vám však možná tento japonský pokrm na jistou dobu znechutí.

Sushi má nízký glykemický index. Pokud budete na přípravu kvalitní suroviny, můžete do těla dodat dostatečně množství bílkovin, životně důležitých tuků a dobrých sacharidů. Sushi dieta se doporučuje také lidem, kteří chtějí vybudovat svalovou hmotu.

Díky pětidenní sushi dietě můžete za pouhých pět dní zhubnout až tři kilogramy. Dodržujte také pitný režim a pijte neslazené tekutiny.

Co jíst při dietě?

V jídelníčku se objeví hlavně čerstvé ryby, rýže, řasa Nosi, řasa Kombu, řasa Wakame, sójová omáčka, nakládaný zázvor Gari, východoasijská ředkev Daikon a avokádo.

Výhody a nevýhody

Pětidenní sushi dieta má jak své výhody, tak i nevýhody. Mezi pozitivní stránky patří, že díky dietě zhubnete až tři kilogramy během pouhých pěti dní. Tato dieta ale není vhodná pro dlouhodobé stravování, protože jídelníček je jednostranný. Sushi dieta není vhodná pro lidi s oslabenou imunitou, a to konkrétně pro těhotné ženy, děti a osoby s chronickými nemocemi.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

top