Pytlíková dieta

Pytlíková dieta

Pytlíková dieta, jak už samotný název napovídá, je charakteristická tím, že je jídlo přichystané v pytlících. Tuto dietu si velmi oblíbila například Eva Jurinová.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 10 kg

Cvičení k dietě: více než 3x týdně

Princip diety

Na první pohled vám pytlíková dieta bude připomínat krabičkovou dietu. Ale místo krabiček budete mít jídlo připravené v pytlících. Na rozdíl od krabičkové diety se pytlíková dieta dodržuje pouze jeden či dva týdny. Během pytlíkové diety můžete pociťovat velmi často hlad, ale musíte to vydržet. Autorem pytlíkové diety je Dr. Staněk, díky němuž můžete během krátké doby zhubnout spoustu kilogramů.

Pytlíková dieta je rozdělena na dvě fáze. První fáze, která je nejdůležitější, se dodržuje již zmíněný týden či dva. Po uplynutí této doby následují další fáze diety.

Během první fáze konzumujete pouze potraviny, které vám jsou dodány v pytlících. Každý budete mít pět pytlíků, ve kterých budou potraviny s vysokým obsahem bílkovin, ovoce, zelenina a sacharidy. Pytlíková dieta není univerzální, ale sestavuje se individuálně. Někdo bude dietu držet pouze týden, někdo čtrnáct dní. Záleží na konkrétní osobě.

Jakmile strávíte poslední pytlík, dieta rozhodně nekončí. Nastupujete na další fázi pytlíkové diety, kdy už nebudete konzumovat potraviny z pytlíků, ale začnete jíst lehkou stravu. Musíte se více hlídat a nepřejídat se, jinak by dieta neměla smysl.

Co jíst při dietě?

Během pytlíkové diety máte povolena pouze jídla, která jsou v pytlících. Později, po ukončení první fáze, můžete jíst pouze zdravá a lehce stravitelná jídla.

Co nejíst?

Pytlíková dieta nepovoluje během první fáze žádná jiná jídla, než která jsou v pytlících. Během další fáze byste neměli konzumovat tučná, smažená a sladká jídla.

Výhody a nevýhody

Výhodou pytlíkové diety je, že během krátké doby snížíte poměrně rychle svou tělesnou hmotnost. Nevýhodou však je, že za pytlíkovou dietu musíte platit. Týdně vás vyjde až na 2 000 Kč.

Praktický tip

Aby se efekt maximálně projevil, musíte jíst pouze předepsané jídlo. Objednejte si dietní plán, ať už trpíte mírnou či větší obezitou. Nezapomeňte do svého denního programu také zařadit co nejvíce sportovních aktivit.

Pytlíková dieta
3.8 (76.92%) 26 hlasování

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top