Rýžová dieta

Rýžová dieta

Jak už vám může napovědět samotný název, rýžová dieta je založena na příjmu rýže. Během diety tělo přijímá hlavně rýži, a to v určitém množství a v určitých porcích.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 5 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Rýžová dieta by měla být chápána spíše jako očista organismu, nikoliv jako dlouhodobá dieta. Budete-li držet rýžovou dietu, hlavní potravinou v jídelníčku bude právě rýže. Doporučuje se konzumovat neloupanou rýži, která má nízký glykemický index a celou řadu vitamínů, jež jsou pro tělo důležité. Ideální rýží je také rýže Basmati, která je charakteristická nízkým glykemickým indexem. Ale je možné do jídelníčku zařadit i další druhy rýže.

Při přípravě rýže rozhodně nepoužívejte sůl. Měli byste jíst nesolenou rýži, díky čemuž se bude váš organismus lépe odvodňovat a čistit. Rýžovou dietu dodržte 3 až 10 dní. Po jejím ukončení byste se neměli přejídat a měli byste se vyhnout tučným a sladkým pokrmům, kvůli nimž by hrozil jo-jo efekt. Za deset dní můžete zhubnout až 5 kilogramů.

Jestliže se tedy rozhodnete pro rýžovou dietu, musíte dodržet několik zásadních pravidel, aby byla dieta účinná. Denně byste neměli sníst více než 220 gramů rýže a rýži byste si měli rozdělit na pět porcí denně. Jak jsme již zmínili, vyhněte se soli a pro ochucení rýže raději použijte bylinky. Rýže by se neměla jíst společně s ovocem, ale spíše se zeleninou. Během prvního dne diety nejezte nic jiného, pouze rýži. A v dalších dnech můžete zapojit svou fantazii a připravit si k rýži jak maso, tak i rýžovou kaši.

Důležité je dodržovat pitný režim, přičemž denně musíte vypit minimálně 2,5 litru neslazených tekutin.

Co jíst při dietě?

Během rýžové diety budete jíst nejen rýži, ale můžete jíst i maso a zeleninu.

Ukázkový jídelníček

První den

  • Snídaně: 50 g rýže Basmati
  • Svačina: 40 g jiného druhu rýže
  • Oběd: 50 g celozrnné rýže
  • Svačina: 40 g jiného druhu rýže
  • Večeře: 30 g rýže Basmati

Další dny

  • Snídaně: 50 g rýže Basmati ochucená bylinkami
  • Svačina: 40 g jasmínové rýže
  • Oběd: 50 g celozrnné rýže se 100 g kuřecího masa
  • Svačina: 40 g jiného druhu rýže
  • Večeře: 30 g rýže Basmati se zeleninou

Praktický tip

Jelikož je dieta jednotvárná, nedoporučujeme její dlouhodobé dodržování. Spíše rýžovou dietu použijte k očistě organismu. Dodržujte pitný režim, protože díky dostatečnému příjmu tekutin odvodníte svůj organismus.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

top